Bergmanis: Saistībā ar NATO samitā pieņemto lēmumu Latvijai ir jāizdara “lieli mājasdarbi”

Saistībā ar NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu izvietot daudznacionālas kaujas grupas Baltijas valstīs un Polijā ir jāizdara “ļoti lieli mājasdarbi”, intervijā Latvijas Radio atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

8.jūlijā NATO samitā Varšavā pieņemts viens no Latvijai būtiskākajiem lēmumiem, kas paredz, ka būs daudznacionāla bataljona lieluma kaujas grupu izveide un izvietošana Baltijas valstīs un Polijā. Bergmanis atzina, samitā pieņemtais lēmums ir vēsturisks un uzliek Latvijai lielus pienākumus.

Pēc ministra sacītā, NATO kaujas vienībām ierodoties Latvijā, tām ir jāspēj veikt savi uzdevumi. Tas nozīmē, ka ir nepieciešama attiecīga infrastruktūra, tostarp noliktavas, autoparks, remonta darbnīcas un cits, kas būs jānodrošina vienlaikus ar pašu bruņoto spēku attīstību.

“Ir jāsamēro mūsu bruņoto spēku attīstības plāni ar NATO attīstības plāniem (…) Iesim tehniski uz priekšu, bet kopumā man ir labas sajūtas, ka tas viss realizēsies ļoti kvalitatīvi,” pauda aizsardzības ministrs.

Pirmās sarunas plānots sākt jau tuvākajās dienās, militārpersonu tikšanās gaidāma jau otrdien, 12.jūlijā.

Jau vēstīts, ka Kanādas premjerministrs Džastins Trudo piektdien paziņoja par Kanādas lielāko militāro klātbūtni Eiropā pēdējo desmit gadu laikā – Kanāda būs daudznacionālās kaujas grupas ietvarvalsts, lai nodrošinātu NATO klātbūtni Eiropas austrumos.

Jāatzīmē, ka Kanāda bija viena no pirmajām valstīm līdzās ASV, kas pēc 2014.gada martā veiktās Krimas aneksijas un drošības situācijas izmaiņām Eiropā operācijas “Reassurance” ietvaros jau 2014.gada pavasarī nosūtīja Sauszemes spēku karavīru rotu uz Eiropu, kā arī sešus iznīcinātājus “CF-18” dalībai NATO patrulēšanas operācijā gaisa telpā virs Baltijas.

Kanādas premjerministrs paziņoja, ka Kanādas bruņotie spēki sūtīs uz Eiropu arī fregati dalībai NATO jūras spēkos un sešus iznīcinātājus “CF-18”, kas periodiski veiks patrulēšanu NATO gaisa telpā Eiropā.

Foto:Latvijas armija/https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/