Baltkrievija būtiski palielinās Latvijā ražotās produkcijas importu

Baltkrievija ir gatava palielināt Latvijas pārtikas preču importu, norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pēc tikšanās ar Baltkrievijas vicepremjeru, lauksaimniecības un pārtikas ministru , kā arī vairākiem uzņēmumu vadītājiem.

Kā pastāsta zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, tikšanās laikā ar Baltkrievijas vicepremjeru Mihaelu Rusiju, lauksaimniecības un pārtikas ministru Leonīdu Zajacu un Minskas apgabala izpildkomitejas priekšsēdētāju Semjonu Šapiro, pārrunāti vairāki iespējamie sadarbības nosacījumi, lai palielinātu Latvijas pārtikas produktu eksportu uz Baltkrieviju.

Pēc Dūklava teiktā, Latvijas plānos ietilpst piena produktu eksports uz Baltkrievijas lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem. Tāpat uzņēmēji izrādījuši interesi importēt arī Latvijā ražotos dārzeņus, zivju un gaļas produktus.

Nākamnedēļ Latvijas uzņēmēju delegācijai plānots tikties ar Vitebskas un Mogiļevas apgabala uzņēmējiem, lai apspriestu nosacījumus par Latvijā ražoto piena produktu eksportu uz Baltkrievijā esošajiem mazumtirdzniecības tīklu veikaliem.

Jau iepriekš Latvijas un Baltkrievijas sadarbība, kas attiecas uz lauksaimniecības produktu eksportu, atzīmēta kā pozitīva. Uz Baltkrieviju pērn eksportēti lauksaimniecības produkti 36 miljonu eiro vērtībā.

Kā jau vēstīts, 7.augustā Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju. Latvijā embargo sekas vissmagāk izjūt tieši piena ražotāji un piensaimnieki, kuri līdz ar tirdzniecības ierobežojumiem palikuši bez nozīmīgas eksporta tirgus daļas.