Austrumu slimnīcas kapitāls sasniedzis mīnus 8,5 miljonus eiro

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai ir negatīvs kapitāls – mīnus 8,5 miljoni eiro, tā šodien žurnālistiem paziņoja veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Ministrs norādīja, ka slimnīcas finansiālā situācijā ar gadiem ir pasliktinājusies, sasniedzot negatīvu kapitālu – mīnus 8, 6 miljonu eiro apmērā. Papildus tiem ir vēl teju 4 miljoni eiro neatgūstamo parādu no pacientiem, kas nav samaksājuši par slimnīcas sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Jau iepriekš slimnīca bija norādījusi, ka katru gadu pacienti slimnīcai paliek parādā ap 600 000 eiro.

Belēvičs norādīja, ka risinājumi situācijai ir jāmeklē jau tuvākajā laikā, vienlaikus noraidot iespēju, ka nepieciešamo naudu varētu saņemt no valdības. Viņa prāt, ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, tas būtu neiespējami.

Ministrs uzsvēra, ka slimnīcai slēgšana nedraud un pašlaik svarīgi esot izstrādāt rīcības plānu, lai uzlabotu Austrumu slimnīcas finansiālo situāciju.

Jau ziņots, ka šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” Guntis Belēvičs paziņoja, ka Austrumu slimnīcai ir visas maksātnespējas pazīmes.