ASV saglabās sankcijas pret Krieviju līdz Minkas vienošanās tiks ievērota

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) paziņojušas, ka saglabās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, līdz tā “atdos kontroli pār Krimu Ukrainai”.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo norādījis, ka Krievijas īstenotā Krimas pussalas okupācija pirms pieciem gadiem ir uzkurinājusi “Krievijas agresijas eskalāciju” un pasaule nav aizmirsusi melus, kurus Krievija izmantoja, lai attaisnotu savu agresiju un slēptu Krimas aneksijas mēģinājumu.

“ASV ieskatā Krima ir Ukraina, un tā ir jānodod atpakaļ Ukrainas kontrolē,” sacīja Pompeo, norādot, ka Savienotās Valstis saglabās attiecīgās sankcijas pret Krieviju, līdz Krievijas valdība atdos kontroli pār Krimu Ukrainai un pilnībā īstenos Minskas vienošanās.

Kā zināms, Minkas vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos tika noslēgta pirms pieciem gadiem. Tā ietvēra smago ieroču atvilkšanu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju pielaišanu pamiera novērošanai. Tomēr vienošanās pilnībā joprojām nav ievērota un sadursmes Ukrainas austrumos turpinās.

Foto: Unplash