AraabMUZIK uzstāšanos Rīgā un Viļņā atklās trio no Latvijas

Amerikāņu izcelsmes Latvijā dzīvojoša repere Ashnikko, multi instrumentālists Rick Feds un bītmeikeris NiklāvZ apvienosies kopīgiem priekšnesumiem Rīgā un Viļņā, iesildot publiku araabMUZIK šovam 24. un 25. martā.

24. martā Rīgā, Sapņu Fabrikā, un 25. martā Viļņā, Loftas mākslas fabrikā, uzstāsies amerikāņu hip-hop, trap mūziķis, producents araabMUZIK, kas veidojis dziesmas 50 Cent, ASAP Ferg un citiem mūziķiem, kā arī sniedzis kopīgas uzstāšanās ar Skrillex, Baauer un citiem pēdējo gadu aktuālākajiem elektroniskās mūzikas producentiem un dīdžejiem. AraabMUZIK priekšnesumu veido zibenīgas pirkstu kustības, izpildot skaņdarbus uz elektroniskās semplu un bungmašīnas urbānās mūzikas ritmos.

Abās valstīs par iesildošajiem māksliniekiem kļuvuši mūziķi no Latvijas, kas speciāli šim notikumam strādā pie kopīgas uzstāšanās, ietverot elektronisko semplu un bītu izpildītāja NiklāvZ solo priekšnesumus un kopdziesmas ar amerikāņu hip-hop izpildītāju Ashnikko, kā arī sastrādāšanos duetā un trio ar Rick Feds, kurš šajā priekšnesumā radīs neparastas bungu skaņas, papildinātas ar elektroniskiem efektiem, izmantojot individuāli veidotu mūzikas instrumentu komplektu.

Ashnikko (Ashton Casey) Baltijā pēdējos gados iemanto strauju popularitāti gan ar saviem solo skaņdarbiem, gan sadarbību ar hip-hop un elektroniskās mūzikas producentiem un izpildītājiem. Paspējusi uzstāties tādos mūzikas notikumos kā festivāls Pestivals, The Baltic Scene, LMA Karnevāls un citi. NiklāvZ (Niklāvs Sekačs) savā daiļradē izdevis jau vairākus mūzikas albumus, klausītājiem nododot savus oriģināldarbus eksperimentālajā mūzikā. Viņš ir apvienības Dirty Deal Audio dalībnieks, nereti uzstājoties klubos Baltijā. Uzreiz pēc koncertēšanas araabMUZIK Baltijas turnejas ietvaros, NiklāvZ un Ashnikko dosies pārstāvēt Latviju kaimiņvalstī notiekošajā mūzikas biznesa pasākumā Tallinn Music Week (Tallinas Mūzikas nedēļa). Rick Feds (Rihards Fedotovs) tiek dēvēts par Eiropas bungu fenomenu. Viņš ir multi instrumentālists, kurš visā pasaulē sadarbojies ar džeza un gospeļu mūziķiem, kā arī producentiem un dīdžejiem. Rihards savu talantu attīstījis, studējot ASV, kur nokļuva, pateicoties apjomīgā konkursā iegūtai stipendijai. Pēdējoreiz plašākai publikai Latvijā Rick Feds ar savu multimediju mākslinieku grupu Rick Feds Society bija vērojams, iesildot grupas Instrumenti koncertus Rīgā.