Apple akciju vērtība sasniegusi 222,07 miljardus ASV dolāru

Korporācija Apple 26. maijā kļuvusi par dārgāko IT kompāniju pasaulē. Pēc tirgus kapitalizācijas tā apsteigusi Microsoft, vēsta „The New York Times”. Visu Apple akciju tirgus vērtība uz tirdzniecības sesijas beigām sastādīja 222,07 miljards ASV dolāru, kamēr Microsoft – tikai 219,18 miljards ASV dolāru.

Trešais lielākajai IT kompānijai Google kapitalizācijas vērtība sastādījusi tikai 151 miljardu ASV dolāru. Pēdējo 12 mēnešu laikā Apple akciju cena pieaugusi par 95%, kamēr Microsoft – par 35%.

Pēc dažiem citiem finanšu rādītājiem Apple joprojām piekāpjas Microsoft. Tā Stīva Džobsa vadītā kompānija gadā nopelnījusi 42,9 miljardus ASV dolāru, kamēr Microsoft ieguvusi 58,4 miljardus. Apple tīrā peļņa pēdējā finanšu bijusi 5,7 miljardi ASV dolāru, bet Microsoft – 14,6 miljardi.

Apple dažos pēdējos gados ir pārorientējusi savu uzņēmējdarbību no datoru ražošanas uz mobilo ierīču un to pielikumu izlaišanu. Pašlaik ieņēmumi no tirdzniecības ar mūziku, pielikumiem, kā arī mobilajiem tālruņiem un pleijeriem divkārt pārsniedz ieņēmumus no datoru tirdzniecības.

Autors: www.2v.lv