Apdrošinātājs “Compensa Life” palielina tirgus daļu; klienti gan sūdzas par apkalpošanu

2014. gadā apdrošināšanas kompānija “Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group” Latvijā parakstījusi bruto prēmijas 6,5 miljonu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2013. gadu, vērojams pieaugums par 69%. Savukārt “Compensa Life” pērn parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Latvijā palielinājies par 12%, sasniedzot 12,6 miljonus eiro, ziņo apdrošinātāja preses pārstāvji.

“Iepriekšējā gada laikā esam kāpinājuši parakstīto prēmiju apjomu par 69%, būtiski apsteidzot risku apdrošināšanas kopējo attīstības tempu, kas pērn bija 8%. Pagājušā gadā klienti atzinīgi novērtējuši mūsu jaunizveidotos pakalpojumus, sevišķi jau “Compensa Mājas”, izvēloties slēgt polises uz trīs gadiem līdz šim ierastā viena gada vietā. Turpinot pilnveidot sniedzamo pakalpojumu klāstu, šogad esam uzsākuši atpūtas un biznesa braucienu apdrošināšanu, kā arī veselības apdrošināšanu iebraucējiem,” stāsta Evija Dundure, „Compensa” Latvijas filiāles vadītāja.

Pērn pozīcijas Baltijas tirgū nostiprināja arī “Compensa Life”, palielinot tirgus daļu Baltijas valstīs līdz 16,8%. Savukārt parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pagājušajā gadā sasniedzis 51,6 miljonu eiro, bet atlīdzībās izmaksāti 12,1 miljoni eiro. “Compensa Life” Baltijā pērn strādājusi ar 968 tūkstošus eiro lielu peļņu.

”Compensa Life” pērnā gada rezultāti liecina, ka strādājam stabili un attīstāmies vienmērīgi, pieaugums vērojams visos būtiskākajos rādītājos. Latvijā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms palielinājās par 12% pret iepriekšējo gadu. Svarīgi, ka piesaistām arvien jaunus klientus, pērn kopā parakstītas 18 318 jaunas polises,” komentē apdrošināšanas kompānijas “Compensa Life” Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

Savukārt, apdrošināšanas kompānijas klienti norāda uz trūkumiem uzņēmuma klientu apkalpošanas servisā un apdrošināšanas atlīdzību izmaksu administrēšanā. Kā norāda veselības un skaistuma centra “Adoria” attīstības vadītāja Dana Valuškina: “Apdrošināšanas sabiedrības “Compensa Life” klienti paši nevar justies droši. Piemēram, ārkārtas situācija, kurā veselības centra grāmatvede nokļūst slimnīcā un nedaudz nokavē regulāro atskaišu iesniegšanas termiņu apdrošinātājam, kļūst par pamatu, lai liegtu apdrošināšanas atlīdzības saņemšanu klīnikai un vēl vairākiem desmitiem veselības centra klientu. Šī apdrošinātāja rīcība ir neētiska un gluži vienkārši nav cilvēciski izskaidrojama.”

Arī citi “Compensa Life” klienti par apdrošināšanas sabiedrības sniegto servisu izsakās rezervēti. Kā atzīst “Compensa Life” kliente Kristīne Irša: “Es noteikti turpmāk nevarēšu ieteikt “Compensa Life” saviem draugiem un paziņām.” Viņas viedoklim pievienojas tās pašas apdrošināšanas sabiedrības klients Sergejs Miļeckis un citi, kuriem bijusi saskarsme ar šo apdrošināšanas kompāniju.

Interesanti, ka kopējie Austrijas uzņēmuma „Vienna Insurance Group”, kuru Latvijā pārstāv “Compensa” un “Compensa Life”, 2014.gadā visu bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju summa sasniegusi 9,1 miljardu eiro un peļņa (pirms nodokļiem) pieaugusi par 46% (518,4 miljoni eiro). Uz šo spīdošo finanšu rezultāta fona vēl jo lielāku neizpratni rada formālā un pret klientu interesēm vērstā apkalpošanas politika, kuru realizē starptautiskās kompānijas reģionālā vadība.