ĀM: Ungārijas uzņēmumiem jāgatavojas atsākt eksportu uz Krieviju

Ungārijas uzņēmumiem ir jābūt gataviem nekavējoties atsākt eksportu, tiklīdz Krievijas pārtikas embargo tiks atcelts, norādījis Ungārijas Ārlietu ministrijas (ĀM) sekretārs Laslo Szabo.

ĀM pārstāvis norāda, ka Krievija ļoti ilgu laiku ir bijusi Ungārijas svarīgākais tirdzniecības partneris, neskaitot Eiropu, un tās tirgus valstij ir ļoti svarīgs.

“Ungārija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī balsoja par sankcijām pret Krieviju, taču tajā pašā laikā Krievijas loma Ungārijas ekonomikā ir ļoti svarīga,” norādīja Szabo.

Jau vēstīts, ka aprīļa vidū, lai paātrinātu pārtikas embargo atcelšanu Ungārijai, gadījumā, ja tiktu atceltas ES sankcijas pret Krieviju, Maskavas inspektori uzsākuši pārtikas kvalitātes pārbaudes vairākos desmitos valsts uzņēmumu.

Intensīva diskusija par iespējamiem risinājumiem saistībā ar pārtikas embargo notikušas ar Ungāriju, Grieķiju un Kipru, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.

Pārtikas embargo atcelšana gan būs iespējama vien gadījumā, ja ES atcels ekonomikās sankcijas pret Krieviju.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.