Aizsilniece: Visa veselības nozare ir nogurusi no tā, ka ar mums nerēķinās

Veselības nozare ir nogurusi no tā, ka ar mums nerēķinās, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Kā zināms, Latvijas Ārstu biedrība ir vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām, Saeimas un valdības, kā arī sociālajiem partneriem, jo situācija veselības aprūpē ir sasniegusi kritisko robežu, kas atspoguļojas arī būtiski lielākā cilvēku mirstībā nekā citās Eiropas valstīs. Galvenais iemesls ir hronisks cilvēkresursu trūkums veselības aprūpē, ko līdzšinējā politiskā elite ir stūrgalvīgi un aroganti noliegusi desmitiem gadu.

LĀB uzskata, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības prasības par vismaz 10% atalgojuma palielinājumu visiem veselības aprūpē strādājošajiem ir pamatotas. Vēl vairāk – politiķiem ir jātur solījums ne tikai par jaunā mediķu atalgojuma modeļa ieviešanu, bet arī atlīdzības palielinājumu, pretējā gadījumā tas nozīmēs tikai atlīdzības pārdali.

LĀB solidarizējas ar LVSADA pamatotajām prasībām, tomēr nevar atbalstīt streiku pašreizējos apstākļos, jo tā rezultātā nepārprotami cietīs pacienti, kurus šobrīd nevaram vainot aplamajā un tuvredzīgajā Saeimas un valdības īstenotajā veselības nozares finansēšanas politikā.

LĀB un nozares profesionālās organizācijas pašlaik kopīgi apsver citas protesta formas, jo uzskatām, ka mūsu profesionālais un ētiskais pienākums ir iestāties par pacientu un sabiedrības veselību, kā arī nozarē strādājošo likumīgajām tiesībām.

“Runa ir par dažādām protesta formām. Es domāju, ka tas varētu būt pietiekami vērienīgi. Cilvēki ir noguruši. Visa nozare ir nogurusi no tā, ka ar mums nerēķinās,” atzina Aizsilniece.

Savukārt komentējot to, ka citi uzskata, ka viņai vajadzētu atkāpties no LĀB prezidentes amata, Aizsilniece norādīja: “Man ir kolēģi, kuri saprot to iemeslu, kāpēc es esmu gājusi par LĀB prezidenti. Es jums teikšu godīgi – ja kolēģi uzskatīs, ka vajag citu un labāku, tad tas ir brīnišķīgi. Man bez LĀB šajā dzīvē ir ļoti daudz, ko darīt.”

Foto: F64