Āfrikas cūku mēris turpina plosīties mežā

Pēdējās nedēļas laikā saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu 7 meža cūkām, informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

ĀCM apstiprinājies gan vienai nomedītajai meža cūkai Ziemeļvidzemē, gan 6 atrastajām, jau beigtajām, meža cūkām gan Vidzemē, gan arī Latgalē.

Vidzemes pusē ĀCM konstatēts vienai nomedītajai un vienai atrastajai meža cūkai Burtnieku novada Rencēnu pagastā.
Savukārt Latgales pusē ĀCM ir skāris 5 atrastās, jau beigtās, meža cūkas Dagdas novadā. Viena tika atrasta Bērziņu pagastā un 4 – Biķernieku pagastā.

Minētajos pagastos jau iepriekš bija konstatēta meža cūku inficēšanās ar ĀCM un pēdējā nedēļā nav skartas jaunas teritorijas – pagasti un novadi.

Uz doto brīdi ĀCM laboratoriski apstiprināts 107 mežacūkām. Mājas cūkām šonedēļ jauni ĀCM saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

Tā kā šobrīd lielāko risku ĀCM tālākai izplatībai rada meža cūkas un darbības, kas saistīta ar riskiem meža cūku medību procesā, PVD aicina:

• medniekus no slimības neskartajiem novadiem nedoties uz medībām karantīnas inficētajās un karantīnas kritiskajās teritorijās;

• no karantīnas inficētās un karantīnas kritiskās teritorijas neizvediet medījumu un medījumu blakusproduktus;

• dezinficējiet auto transportu, kurā esat pārvadājuši nomedīto meža cūku; nepārvadājiet nedezinficētā auto transportā dzīvnieku barību un citus lauksaimniecības produktus;

• ievērojiet visus bioloģiskās drošības pasākumus!