Āboltiņa: Pašlaik nedrīkst biedēt cilvēkus

Šobrīd būtu jāpalielina maksātāju bāze, nevis nodokļu apjoms un likmes, to intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze», komentējot finanšu ministra Andra Vilka (V) teikto par diskusijas nepieciešamību nodokļu celšanas jautājumā, norādījusi Saeimas spīkere, «Vienotības» priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

«Krīzē ātrākais risinājums, protams, bija nodokļu paaugstināšana. Šobrīd pēc sarunām ar uzņēmējiem saprotam viņu uztraukumu, cik daudz naudas paliek pelēkajā zonā, ēnu ekonomikā. Politiķi vienatnē to neatgūs, ir jāsadarbojas politiķiem, valdības dienestiem, darba devējiem un ņēmējiem, lai ieinteresētu nodokļus maksāt. Jāpalielina maksātāju bāze, nevis nodokļu apjoms un likmes,» norāda politiķe.

Viņa uzskata, ka pašlaik nedrīkst biedēt cilvēkus, jo visur pateiktajam «mēs celsim nodokļus» ir milzu ietekme, raksta Apollo.lv.

«Līdz ar to strādāsim kopā ar uzņēmējiem, rīkosim kopīgu konferenci Saeimā – kādā veidā iedrošināt nākt ārā no pelēkās zonas tos, kas patlaban nodokļus nemaksā. Meklēsim optimālo sistēmu,» sacīja Āboltiņa.

«Tāpēc, ja kāds nāk klajā ar paziņojumu, ka derētu celt nodokļus, tad jākonkretizē, kā un ko celt, uz kā rēķina un kāds būs ieguvums. Nils Ušakovs jau skaisti paziņojis, ka jāvieš progresīvais ienākuma nodoklis pēc vecumvecā parauga «atņemsim bagātajiem, dosim nabagajiem». Ministrs Vilks aplēsis, ka vajadzību ir par miljardu eiro. Lai šādu summu iegūtu pēc Ušakova ieteikuma, augstāku likmi jāsāk piemērot jau skolotāju algām! Šīs profesijas ļaudis šobrīd cīnās par algu pielikumu – un viņi nonāks tajā kategorijā, kurai uzliekams augstāks nodoklis! Ko absurdāku šobrīd ieteikt grūti! Apgrūtināt uzņēmējus ar lielākiem nodokļiem? Viņi reģistrēs firmas Igaunijā, Lietuvā, kur likmes būs mazākas. Ne uz vienu lietu neder tik plakans skatījums,» tā Āboltiņa.