2033. gadā Krievijā varētu stāties spēkā smēķēšanas aizliegums

Krievija gatavojas spert kardinālus soļus, lai tās valsts iedzīvotāji nekļūtu par smēķētājiem. Krievijas Veselības ministrija šonedēļ ierosinājusi aizliegt pārdot cigaretes cilvēkiem, kas dzimuši pēc 2014. gada.

Krievijas valdība izskata ierosinājumu uzlikt kopējo smēķēšanas aizliegumu, kas varētu stāties spēkā 2033. gadā, kad pašlaik maziem bērniem, kas dzimuši 2015. gadā, būtu legāli iespējams iegādāties tabaku. Saskaņā ar sniegto informāciju, šāds stingrs solis ir daļa no plāna, lai panāktu, ka smēķēšanā valstī samazinās.

Pēdējā mēneša laikā Krievijas Federācijas Veselības ministrijas un PVO birojs rīkoja divu dienu konferenci par starptautiskiem un pavalstīs svarīgiem tabakas kontroles jautājumiem, kā daļu no pastāvīgajiem centieniem samazināt bīstamo ieradumu.

Daži eksperti gan brīdina, ka aizliegums varētu radīt nelegālo cigarešu pieaugumu. Bet Veselības ministrija stingri aizstāv savu priekšlikumu, atsaucoties uz 300,000 līdz 400,000 Krievijas pilsoņiem, kuri mirst no smēķēšanas izraisītām slimībām katru gadu.

“Līdz 2033. gadam aizliegums pārdot tabakas izstrādājumus uz cilvēkiem, kas dzimuši pēc 2014. gada, nebūs ārkārtas pasākums, bet pilnīgi loģiska notikumu attīstību,” uzskata Veselības ministrija.

Krievijā jau aizliegts smēķēt restorānos kopš 2013. gada.

Foto:Pexels/https://pixabay.com/en/users/Pexels-2286921//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/