Lipmans šaubās, ka “Liepājas metalurgs” veiksmīgi atjaunos darbību

Tas, kas notiek uz šodienu, nerada pārliecību, ka metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” darbība tiks veiksmīgi atjaunota, ceturtdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja kādreizējas uzņēmuma akcionārs, uzņēmējs Kirovs Lipmans.

“Tā ir viena no lielākajām korupcijām,” intervijā sacīja Lipmans, paužot pārsteigumu par to, ka pašreizējais “Liepājas metalurgs” īpašnieks “KVV Group” iekļuvusi Latvijā un Liepājā.

Bijušais uzņēmuma akcionārs norādīja, ka šaubās, vai “KVV Group” veiksmīgi izdosies atjaunot “Liepājas metalurga” darbību.

Lipmans norādīja, ka labi pazīst jaunos uzņēmuma īpašniekus “KVV Group” un zināja stāstīt, ka kompānija Ukrainā nemaksā nodokļus, kā arī tai esot parādi, kas mērami vairākos miljardos.

Par to, kas notiek uz šo brīdi uzņēmumā, Lipmans nosauca par eksperimentu, atgādinot, ka sākotnēji jaunais īpašnieks solījis “Liepājas metalurga” darbību atjaunot jau septembrī, taču tas atlikts līdz aprīlim, kas nerada pārliecību, ka uzņēmums atsāks pilnvērtīgu darbu tuvākajā laikā.

“Uzņēmuma darbības atsākšanai nepieciešams tirgus, izejvielas, tas ir sarežģīts process, bet viņi cīnās par to, lai tiktu samazinātas cenas elektrībai un gāzei,” sacīja Lipmans.

Jau vēstīts, ka pērn “Liepājas metalurgu” par 107 miljoniem eiro iegādājies Ukrainas uzņēmums “KVV Group”.

  • Jānis Labrencis

    Latvijā nodarboties ar smago metalurģiju, ir tas pats, kas mūsu zemniekiem audzēt banānus. Kad LM pārgāja uz darbu ar elektro krāsnīm, mani māca šaubas, vai tāds solis bija pareizs? Maksāt obligāto elektroenerģijas iepirkuma komponenti, kura ir nodeva Šķēlem, un vēl pie mūsu nodokļu politikas, piešādiem nosacījumiem rentabls rūpnīcas darbs praktiski nav iespējams. Vienīgā iespēja ir Liepājas tuvumā uzbūvēt vēja ģenerātoru parku ar nolūku iegūto elektroenerģiju izmantot tikai LM vajadzībām metāla kausēšanai.