Pēc sankciju atcelšanas, daudzām ES valstīm būs grūti atsākt tirdzniecību ar Krieviju

Pēc Krievijas noteiktā pārtikas embargo atcelšanas, daudzām Eiropas Savienības (ES) valstīm būs ļoti grūti atsākt tirdzniecību ar Krieviju, sacīja Krievijas veterinārās un pārtikas uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts.

“Mēs esam procesā, lai parakstītu sadarbības līgumu ar Irānu, Ķīnu un Indiju par pārtikas eksportu. Gadījumā, ka sankcijas tiks atceltas, sadarbība ar šīm valstīm par labu Eiropai netiks pārtraukta,” sacīja Dankverts, liekot noprast, ka daudzām ES valstīm pēc pārtikas embargo atcelšanas būs grūti atsākt eksportu uz Krieviju.

Savukārt runājot par valstīm, kurām tiks dota priekšroka, Dankverts norādīja, ka pārtikas produkti no Ungārijas, Grieķijas un Kipras būs pirmie, kas atgriezīsies Krievijas lielveikalu plauktos pēc sankciju atcelšanas.

Pēc Krievijas valsts finansētā medija “Russia Today” (RT) rīcībā esošās informācijas, Krievija plāno nosūtīt dienesta ekspertus uz Ungāriju, Grieķiju un Kipru, lai nodrošinātu tūlītēju eksportu pēc sankciju atcelšanas.

Sankciju atcelšana gan būs iespējama vien gadījumā, ja ES atcels ekonomikās sankcijas pret Krieviju.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.