ZZS aicina nekavēties ar lēmumiem par atbalstu lauksaimniekiem un ražotājiem

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde un Saeimas frakcija pauž satraukumu par to, kādu ietekmi uz Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem atstās Krievijas noteiktais aizliegums importam no Eiropas Savienības, un aicina valdību nekavējoties lemt par nepieciešamo atbalstu mūsu valsts uzņēmējiem, portālam «Apollo» pastāstīja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

«Mēs nedrīkstam pieļaut, ka notiek masveida uzņēmumu slēgšana un cilvēki zaudē darbavietas. Valdībai ir atbildīgi jāvērtē situācija un jāvienojas, kā atbalstīt lauksaimniekus un vietējos ražotājus,» uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atzīst, ka īpaši uzmanība jāpievērš piena lopkopības nozarei, kura pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies. Sevišķi būtu jādomā par tiem lauksaimniekiem, kuriem ir kredītsaistības jaunu objektu būvniecībai vai esošo rekonstrukcijai. Pastāvot eksporta ierobežojumiem, ministram ir lielas bažas, ka varētu strauji kristies piena iepirkuma cena.

«Valdībai ir jāatbalsta jebkurš saprātīgs risinājums mūsu lauksaimnieku atbalstam,» uzskata Dūklavs.

Ministrs jau aicināja sasaukt valdības ārkārtas sēdi, lai lemtu par rīcību saistībā ar Krievijas noteiktajiem importa ierobežojumiem, un šī sēde paredzēta pirmdien.