Ziemeļkoreja draud pret sankcijām vērsties ar pretuzbrukumu

Ņemot vērā plānotās sankcijas pret Ziemeļkoreju tās kārtējā kodolizmēģinājuma dēļ, tā draud ar vērā ņemamu pretuzbrukumu un norāda, ka atbildība par to būs jāuzņemas ASV.

“Mēs atbildēsim uz briesmīgajām sankcijām un ASV spiedienu ar sava veida pretuzbrukumu un ASV būs pilnībā atbildīgas par katastrofiskajām sekām,” norāda Ziemeļkorejas Ārlietu ministrija.

Phenjana uzskata, ka viņiem nav citu iespēju, kā dubultot savus centienus stiprināt valsts kodolspēkus, jo prezidenta Donalda Trampa vadībā Savienotās Valstis kļuvušas vēl pārgalvīgākas.

“ASV nevajadzētu ne mirkli aizmirst par Ziemeļkorejas klātbūtni, kuras rīcībā ir kodolieroči,” atgādina Ārlietu ministrija.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā Ziemeļkorejas kārtējo atombumbas izmēģinājumu, ASV diplomāti sagatavojuši jaunu Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes rezolūcijas projektu par sankcijām pret Ziemeļkoreju, balsojums par sankcijām varētu notikt pirmdien.

„Rezolūcijas projekts izsūtīts Drošības padomē ietilpstošo valstu vēstniekiem. Ziemeļkorejas īstenotais kārtējais atombumbas izmēģinājums ir pliķis sejā starptautiskajai sabiedrībai,” pauda ASV vēstniece ANO Nikija Heilija.

Svētdien notikušā izmēģinājuma sprādziens bija krietni spēcīgāks nekā iepriekšējos izmēģinājumos un bija jūtams Ķīnas pilsētās simtiem kilometru attālumā no Ziemeļkorejas robežas.

Foto: Video ekrānšāviņš