Zemkopības ministri turpina cīnīties par EK atbalstu

Trešdien, 17. septembrī, notiks zemkopības ministra Jāņa Dūklava videokonference ar Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministru Mareku Savicki, kurā ministri spriedīs par abu valstu viedokļu un turpmākās rīcības saskaņošanu jautājumā par nepieciešamajiem ES atbalsta pasākumiem lauksaimniecības nozarei pēc Krievijas ieviestajām sankcijām, informē Zemkopības ministrija.

„Krievijas liegums importēt pārtikas preces no Eiropas Savienības visvairāk ir ietekmējis Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas lauksaimniekus un pārstrādātājus. Latvija jau vairakkārt ir vērsusies Eiropas Komisijā, prasot atbalsta pasākumus un kompensācijas lauksaimniekiem, sevišķi piena nozarei, lai pārvarētu Krievijas sankciju radītās negatīvās sekas. Ja trīs Baltijas valstis, Polija un Somija šajā jautājumā rīkosies vienoti, pastāv iespēja, ka Eiropas Komisija beidzot sapratīs, ka šīm piecām valstīm ir nepieciešama īpaša pieeja,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs devās uz Igauniju, lai tiktos ar Igaunijas lauksaimniecības ministru Ivari Padaru un apspriestu atbalsta pasākumus, kādus ES vajadzētu sniegt dalībvalstīm, kuras visvairāk ietekmējušas Krievijas sankcijas. Jānis Dūklavs un Ivari Padars bija vienisprātis, ka Baltijas valstīm, Polijai un Somijai jāsaskaņo vienota nostāja jautājumā par nepieciešamajiem ES atbalsta pasākumiem lauksaimniecības un pārstrādes nozarēm pēc Krievijas sankciju ieviešanas, ko vienoti pārstāvēt ES institūcijās.