Zatlers: Nesakārtojot veselības aprūpes sistēmu, Latviju gaida plaši sociāli nemieri

Tuvāko gadu laikā nesakārtojot veselības aprūpes sistēmu, Latviju gaida plaši sociāli nemieri, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers.

Zatlers uzsvēra, ka pašlaik ir izveidojusies situācija, ka daļa cilvēku nevar saņemt medicīnas aprūpi. Savukārt vēl citi pagaidām to var nopirkt.

Pie tā esot vainīga nesakārtotā veselības aprūpes sistēma. “Tas nav labi ne sabiedrībai, ne valstij. Ceru, ka politiķi to saprot,” piebilda Zatlers.

Viņš pauda, ka nākamais solis esot pāriet uz privātu medicīnu, un tas esot piecu gadu jautājums. Ja tuvāko gadu laikā netiks sakārtota veselības aprūpes sistēma, Latviju gaida plaši sociāli nemieri.

“Mēs esam mierīga tauta, daudz ko ciešam, varam pārciest un viens otram palīdzēt – savākt naudu kādam ārstēšanai. Bet tas apmērs, kas būs pēc pāris gadiem, ja nebūs nekādas rīcības veselības aprūpes sistēmas sakārtošanai, tas sasniegs kritisko masu,” norāda Zatlers.

Viņaprāt, pašlaik Veselības ministrijas spertie soļi uz sistēmas sakārtošanu ir pietiekami pragmatiski.

Jau vēstīts, ka valdība 11.oktobrī apstiprināja veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeli, ko valsts finansēs bez privāto apdrošinātāju piesaistes. Veselības ministrijā gan atzīst – sistēmas pamatprincips paliks jau esošais, proti valsts iepirks veselības pakalpojumus un tie būs nodrošināti visiem iedzīvotājiem.

Tāpat tiek strādāts pie slimnīcu tīkla sakārtošanas plāna. Jebkura veida reformas slimnīcu tīklā Latvijā spēkā varētu stāties, ātrākais, 2019.gadā.

Foto: Latvijas Ārlietu ministrija