“YouTube” beidzot panāk vienošanos ar mūzikas izplatīšanas tiesību aģentūru “Merlin”

Tehnoloģiju kompānijai «Google» piederošā video koplietošanas tiešsaites vietne «YouTube» vienojusies par sadarbību ar neatkarīgajām ierakstu kompānijām par mūzikas izmantošanu jaunajā “YouTube” mūzikas straumēšanas pakalpojumā, vēsta laikraksts “Financial Times”.

Video vietne «YouTube» parakstījusi vienošanos ar trīs lielākajām ierakstu kompānijām “Universal”, “Sony” un “Warner”, tāpat pēc vairākus mēnešus ieilgušām sarunām pārstāvji beidzot panākuši sadarbību ar mūzikas izplatīšanas tiesību aģentūru “Merlin”, kas iepriekš noteikumu izmaiņām nav piekritusi, uzskatot tos par neizdevīgiem.

Nīderlandes aģentūras “Merlin” tirgus daļa pārsniedz 10% no pasaules digitālā tirgus un pārstāv vairāk kā 20 000 ierakstu kompānijas visā pasaulē.

Kā jau vēstīts, tīmekļa vietne «YouTube», gatavojas atklāt jaunu mūzikas straumēšanas vietni, bet pirms tam notikt, kompānija pārslēdz līgumus ar mūzikas ierakstu kompānijām. Jauno «YouTube» pakalpojumu sauks «MusicPass’», kas mēnesī izmaksās aptuveni piecus ASV dolārus.