Vislielākais jaunu mājokļu pieaugums Pierīgā un Rīgā; Pērkam.lv klientu skaits novados palielinās

Ņemot vērā faktu, ka arvien mazāk cilvēku izvēlas dzīvot ārpus Pierīgas un vislielākais jaunu mājokļu pieaugums vērojams tieši Rīgā un Pierīgā, varētu sagaidīt, ka atsevišķos reģionos nekustamā īpašuma pārdošana varētu kļūt vēl sarežģītāka, brīdina Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš.

Atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) tautas un mājokļu skaitīšanas datiem, kas liecina, ka no visiem pēdējo 10 gadu laikā uzbūvētajiem 26,7 tūkst. mājokļiem 44 % uzbūvēti Pierīgā un 40,1 % Rīgā, kam seko Zemgale ar 5,3 %, Kurzeme ar 4,1 %, Latgale ar 3,2 % un Vidzeme ar 3,2 %, Bērziņš norāda, ka daudziem cilvēkiem arvien lielāku nozīmi ieņem mājokļa atrašanās vieta – lai tā būtu tuvu darbam, ar ērtu piekļuvi sabiedriskajam transportam un, protams, nozīmīga ir arī apkārtējā infrastruktūra.

“Mēs redzam, ka šobrīd visvairāk jaunuzcelto mājokļu ir tieši Babītes, Mārupes un Stopiņu novados, kuros gandrīz katrs piektais mājoklis uzbūvēts pēdējo 10 gadu laikā. Starp republikas pilsētām vislielākais jauno mājokļu īpatsvars ir Jūrmalā (6,1 %) un Rīgā (3,3 %), savukārt Daugavpilī, Liepājā, Jēkabpilī un Rēzeknē mazāk par pusprocentu no visiem mājokļiem ir celti pēdējā desmitgadē. Tas liecina par izteiktām reģionu atšķirībām un diemžēl rāda arī to, ka, ja, kāds, piemēram, Latgalē izlems savu mājokli pārdot, tad tas varētu būt diezgan izaicinoši,” atzīst Bērziņš.

Pēc viņa teiktā, par to, ka īpašumu, kas atrodas izteikti ārpus pilsētas, kļūst arvien grūtāk pārdot, liecina arī pieaugušo klientu skaits Pērkam.lv. Daudzi klienti nāk tieši no Kurzemes un Latgales, kā arī Zemgales. “Saprotams, ka lauku reģionos tas pieprasījums ir mazāks, taču vienmēr ir iespēja vērsties pie Pērkam.lv, kas palīdzēs rast risinājumu,” piebilst Pērkam.lv projektu vadītājs.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu – visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā.

Papildus informācija >>> https://pieteikums.lv/perkam