Vilks par attiecībām ar Krieviju: nonākam pagājušā gadsimta 70. un 80.gados

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) pauž pārliecību, ka Krievija un Rietumvalstis nonākušas tādā pašā situācijā, kā pagājušā gadsimta 70.un 80.gados, kad norisinājās tā dēvētais Aukstais karš – Rietumi un Krievija demonstrēs muskuļus. Tomēr ministrs neprognozē, ka varētu nonākt līdz ārkārtas situācijai ekonomikā, raksta Apollo.lv.

«Mēs redzam, ka nonākam atpakaļ situācijā, kāda bija [pagājušā gadsimta] 70.un 80.gados, kad bija Aukstais karš. Tie cilvēki, kas dzīvojuši tajā laikā, zina, kā tas bija. Turpmāk būs pietiekami ilgs periods, kur būs Rietumvalstu un Krievijas pretī stāvēšana, būs tāda izrādīšanās, muskuļu demonstrēšana,» sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja Vilks.

Ministrs atzina, ka patlaban ir grūti prognozēt, kā turpmāk rīkosies Krievija – ies pret visām Rietumvalstīm vai atsevišķām valstīm. «Krievija rīkojas līdzīgi kā savulaik Padomju Savienība. Demonstrē muskuļus, taču īsti nav, ko izrādīt. Ja Krievija pašizolējas, tai trūks resursu, tostarp pārtika,» pauda viņš.

«Es nedomāju, ka Latvijai būs ļoti būtisks ekonomiskais kritums. Krievija nevar dažu mēnešu laikā novirzīt kravas, Krievijas ostām nav tāda kapacitāte, lai nogrieztu ceļus uz Baltiju. Nedomāju, ka būs spēcīgs trieciens Latvijas ekonomikai,» sacīja viņš.