Vidējā termiņā plānots Latvijā uzbūvēt sašķidrinātās gāzes termināli, norāda Kariņš

Šobrīd ļoti grūti ir prognozēt gāzes cenas, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Kariņš LTV atzina, ka Latvijas mērķis šobrīd ir vienoties ar Igauniju un Somiju par dalību Paldisku sašķidrinātās gāzes terminālī, lai kas nozīmētu, ka no nākamā gada varētu nepirkt gāzi no Krievijas: “Tuvākais mērķis ir vienoties ar Igauniju un Somiju par Paldisku termināļa izmantošanu. Ja šāds risinājums varētu tikt atrasts, visām Baltijas valstīm līdz ar gada beigām vairs nebūtu jāpērk neviens kubikcentimetrs gāzes no Krievijas. Tas ir svarīgi īstermiņā.”

“Vidējā termiņā plānots Latvijā uzbūvēt sašķidrinātās gāzes termināli. Mums vajadzētu tuvākajā laikā būt skaidrībai, kurā virzienā ejam, kurā ostā būvēt, ar kuru investoru. Jādara viss, lai ietu uz priekšu. Tas ir apmēram divu gadu projekts, lai to īstenotu,” sacīja Kariņš.

Vienlaikus viņš atzina, ka šobrīd ļoti grūti ir prognozēt gāzes cenas. Valdība pašlaik ir uzdevusi atrast gāzes piegādātājus, kad tas būšot izdarīts un zināma gāzes cena, tad tikšot domāts par to, vai mājsaimniecībām nepieciešami kādi atbalsta pasākumi.

Pirmdien, 11. aprīlī, valdību veidojošās partijas vienojās, ka Latvija varētu atteikties no Krievijas gāzes līdz ar nākamā gada sākumu. Lai nodrošinātu dabasgāzes piegādes, Ekonomikas ministrijai (EM) uzdots risināt pārrunas ar Igauniju par topošā Paldisku sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izmantošanu, bet tuvākajos gados Latvijā tiks izveidots savs terminālis.

Foto: Valsts kanceleja