VID pagaidu vadītāja piekristu kandidēt uz dienesta ģenerāldirektores amatu

Pašreizējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amata pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā pieļauj, ka, ja viņai piedāvātu kandidēt uz vadītājas amatu, tad viņa varētu piekrist.

Kā intervijā Latvijas Radio atzina Pelēkā, redzot situāciju, kāda izveidojusies VID ar kolektīvu un cilvēkiem, viņa pieļauj apsvērt šo jautājumu. Vienlaikus gan VID pagaidu vadītāja atzina, ka ja būtu reāls piedāvājums ieņemt VID ģenerāldirektores amatu, tad tas būtu jāizsver detalizētāk pirms pozitīvas atbildes došanas.

Pelēkā atzina, ka VID darbinieki ir satraukti un aizvainoti par runām, ka dienests strādā pēc kādas partijas uzstādījumiem un pasūtījumiem. “VID nav brīvi dreifējošs kuģis, kas kopš jūnija beigām, kad no tā aizgāja iepriekšējā vadītāja Ināra Pētersone, ir palicis bez vadības,” uzsvēra Pelēkā.

Pelēkā uzsvēra, ka VID vēl ilgi var strādāt bez jauna vadītāja, līdz tiek atrasts cilvēks, kuram ir stratēģisks skatījums uz VID darbu un kurš pārzina gan nodokļus, gan muitu, kā arī citas sfēras, ar kurām VID saskaras.

Viņa norādīja, ka runas par VID strādāšanu kādas partijas vai uzņēmēju labā ir mīts, ko izplata kāds, kuram tas ir izdevīgi. Pelēkā atzīst, ka arī viņa pati, nedz kopš jūnija beigām, kad strādā par VID vadītāja pienākumu izpildītāju, nedz agrāk, kad darīja savu pamatdarbu – VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā – nav izjutusi kādu spiedienu vai uzstādījumu no ārpuses.

Jau vēstīts, ka jautājums par Valsts vides dienesta vadītājas Ingas Koļegovas apstiprināšanu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores amatā atliks uz nedēļu.

Valdībā otrdien, 9.augustā, notika balsojums par pašreizējās Valsts vides dienesta vadītājas Inga Koļegovas pārcelšanu Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatā. Neskatoties uz Ministra prezidenta Māra Kučinska pārliecību, ka vairākums nobalsos par Koļegovas pārcelšanu uz VID, partijas “Vienotība” ministri nobalsoja pret Koļegovas apstiprināšanu amatā.

Jau vēstīts, ka lēmumu par Koļegovas virzīšanu apstiprināšanai VID ģenerāldirektores amatā pieņēmusi finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola (ZZS) pēc tam, kad neveiksmi cieta Valsts kancelejas izsludinātais atklātais konkurss un vairāki uzrunātie valsts iestāžu vadītāji atteicās no piedāvājuma kandidēt uz VID ģenerāldirektora amatam.

Foto: VID