VID: Neskatoties uz vērienīgo krāpšanu, “Gan Bei” netiks slēgts

Restorānu tīkls “Gan Bei”, kas pērn, veicot nelikumīgas manipulācijas ar kases aparātu datiem, izvairījās no nodokļu nomaksas kopumā 780 000 eiro apmērā, netiks slēgts, lai saglabātu darbavietas, otrdien intervija LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone.

Pētersone pastāstīja, ka pēc konstatētas krāpšanas “Gan Bei”, tika apsvērta uzņēmuma slēgšana, taču izvērtējot visus apstākļus par noteicošo kļuva nodarbināto skaits, kas ir aptuveni 700 darbinieki, kuri uzņēmuma slēgšanas gadījumā paliktu bez darba.

“No sabiedrības puses ir jāizvērtē visi apstākļi un iespējamie zaudējumi. Ja uzņēmumā strādātu desmit darbinieki, to slēgt būtu daudzi vieglāk, taču “Gan Bei” gadījumā tas izraisītu ķēdes reakciju, ietekmējot gan produkcijas piegādātajus, gan kopējo Latvijas tautsaimniecību,” paskaidroja Pētersone.

VID vadītāja norādīja, ka “Gan Bei” nāksies samaksāt par krāpšanu, uzsverot, ka šajā gadījumā kriminālprocess bijis labākais risinājums, jo atbildība tiks prasīta no tiem, kas ir organizējuši krāpšanu, nevis no visiem darbiniekiem.

Pētersone pastāstīja, ka ņemot vēra būtiski palielināto uzņēmuma apgrozījumu un pieaugušās darba algas, uzņēmuma pārstāvji ir apzinājušies savas kļūdas un labojušies.

Pētersone arī apliecināja, ka “Gan Bei” pieredze ir palīdzejusi atklāt līdzīgas krāpšanas shēmas citos uzņēmumos.

Jau vēstīts, ka plašu skandālu Latvijā izraisīja vairāki SIA “Lage Ko” piederošie restorāni “Gan Bei”, kuri, veicot nelikumīgas manipulācijas ar kases aparātu datiem, izvairījās no nodokļu nomaksas kopumā 780 000 eiro apmērā, kas radušies no nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa.