VID: Latvijas tirgos vairāk nekā 80% gadījumu konstatē pārkāpumus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veiktās pārbaudes Latvijas tirgos rāda, ka šogad vairāk nekā 80% gadījumos konstatēti pārkāpumi, trešdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

“Situācija tirgū ir diezgan skumja. Pagājušajā gadā VID veica gandrīz tūkstoti pārbaužu Latvijas tirgos un 94% gadījumu mēs konstatējām pārkāpumus. Šogad, par cik sezona ir tikko sākusies, ir veiktas nepilnas 100 pārbaudes un jau atkal vairāk nekā 80% gadījumu tiek konstatēti pārkāpumi,” atzina Pelēkā.

Viņa pastāstīja, ka galvenokārt pārkāpumi tiek konstatēti saistībā ar kases aparātu nelietošanu un dokumentu un preču izcelsmes dokumentu trūkumu.

“Pēdējās dienās VID Rīgas centrāltirgū konfiscēja produkciju un vēlāk nodeva zooloģiskajam dārzam,” pastāstīja VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā.

VID informē, ka arī šogad pievērsīs pastiprinātu uzmanību situācijai Latvijas tirgos un nakts tirdzniecības vietās, skaidrojot, ka vasaras periodā Latvijas tirgos gan ārvalstu tirgotāji cenšas realizēt ievērojamu daudzumu augļu un dārzeņu, gan arī Latvijas tirgotāji tirgo no kaimiņvalstīm ievestu preci, taču maldīgi uzdod to par pašu izaudzētu. VID norāda, ka tas rada nevienlīdzīgu konkurenci pašmāju zemniekiem un lauksaimniecības produkcijas tirgotājiem, kuri realizē pašu izaudzēto lauksaimniecības produkciju, kā arī norāda uz to, ka ievesto dārzeņu un augļu tirgotāji veic nereģistrētu saimniecisko darbību, neuzrāda ieņēmumus un nemaksā nodokļus.