Vēsturiska uzvara: Donalds Tramps kļūst par ASV prezidentu

ASV prezidenta vēlēšanās ir noslēgušās un uzvaras laurus plūcis republikāņu kandidāts Donalds Tramps. Par ietekmīgo amatu pasaulē ar Trampu sacentās demokrātu kandidāte Hilarija Klintone.

Tramps guvis vēsturisku uzvaru ASV prezidenta velēšanās, kļūstot par 45. ASV valsts prezidentu.

Sākoties balsu skaitīšanai, Klintone bija vadībā ar nelielu pārsvaru, taču Trampam izdevās viņu apsteigt ar uzvarām Ohaio un Floridas štatos, kas uzskatāmi par lielākajiem ieguvumiem no svārstīgajiem štatiem. Lai arī eksperti lielākoties bija pārliecināti par bijušās ASV pirmās lēdijas uzvaru, situācija ir mainījusies par labu Trampam.

Tramps līdz šim izcīnījis uzvaru Indiānā, Kentuki, Dienvidkarolīnā, Rietumvirdžīnijā, Misisipi, Oklahomā, Tenesī, Alabamā, Teksasā, Kanzasā, Vaiomingā, Dienviddakotā, Ziemeļdakotā, Nebraskā, Arkanzasā, Luiziānā, Motānā, Misūri, Ohaio, Aidaho, Ziemeļkarolīnā, Jūtā, Floridā, Aiovā un Džordžijā.

Klintone savukārt ir uzvarējusi Vērmontā, Konektikutā, Delavērā, Merilendā, Masačūsetsā, Ilinoisā, Ņūdžersijā, Rodailendā, Ņujorkā, Ņūmeksikā, Virdžīnijā, Kolorādo, Kalifornijā, Havajās, Oregonā un Vašingtonas štatā, kā arī Kolumbijas apgabalā.

Saskaitot balsis Viskonsīnas štatā, Tramps pārsniedzis nepieciešamo 270 elektoru balsu robežu un nodrošinājis sev uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Foto: Gage Skidmore/ https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/