Vēstnieks: Izraidīto diplomātu apmaiņa nav jāvērtē kā kaut kas īpašs

Dažu diplomātu izraidīšana no valsts nav jāvērtē kā kaut kas īpašs, komentējos Krievijas lēmumu uz savu diplomātu izraidīšanu simetriski atbildēt ar četru valstu, tostarp Latvijas, diplomātu izraidīšanu, intervijā LTV raidījumā “Rīga panorāma” sacīja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Krievijas Ārlietu ministrija trešdien paziņoja, ka pieņemts lēmums par vairāku Baltijas valstu un Slovākijas diplomātu izraidīšanu no valsts. Tas ir Maskavas atbildes gājiens uz identisku soli, ko Baltijas valstis un Slovākija spēra pagājušonedēļ, solidarizējoties ar Čehiju.

“Skatīsimies, kā lietas attīstīsies. Acīmredzot Krievijas puse ir izlēmusi šajā gadījumā situāciju neeskalēt, viņi izraidīja tikpat diplomātu, cik nedēļu iepriekš Krievijas diplomātus izraidīja attiecīgās valstis,” sacīja Riekstiņš.

“Es šobrīd neizjūtu nekādus specifiskus elementus tieši Latvijas un Krievijas divpusējo attiecību kontekstā. Tas, ko mēs šobrīd redzam vairāku gadu garumā, ir kopumā Rietumu valstu un Krievijas attiecību sarežģīšanās,” sacīja vēstnieks.

Pēc viņa teiktā, izraidīto diplomātu apmaiņa nav jāvērtē kā kaut kas īpašs vai neredzēts, jo katrai valstij ir tiesības izraidīt citas valsts diplomātus: “Protams, tas nav nekas patīkams, bet tas arī nav nekas neredzēts vai ārkārtas.”