Vešņakovs: Latvijas ražotāji sankciju sekas izjūt smagāk kā Krievijas

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs intervijā ar medijiem paziņoja, ka Krievijā ir jūtama nostaļģija pēc Latvijas piena produktiem, taču piena produktu trūkums nav jūtams.

Vešņakovs gan atzīmēja, ka neskatoties uz iespējamām ilgām pēc Latvijas produktiem, Krievijas lauksaimniecības pārstāvji embargo situāciju izmanto savā labā, turklāt ir arī eksportētāji no citām valstīm, tādēļ piena produktu deficītu valsts neizjūt.

Vēl Krievijas vēstnieks Latvijā atzina, ka vēlētos, lai Eiropas Savienības (ES) un Krievijas savstarpēji ieviestās sankcijas tiktu atceltas, jo tās tikai pasliktina situāciju.

Viņš ir pārliecināts, ka mērķis, kuru dēļ sankcijas tika ieviestas, nav sasniegts, cieš tikai paši sankciju ieviesēji.

Kā piemēru Vešņakovs minēja šprotes un rubļa kursa kritumu, kura dēļ produkts vairs nav konkurētspējīgs Krievijas tirgū.

“Krievi bez šprotēm var mierīgi izdzīvot, taču Latvijā nākas slēgt vairākus uzņēmumus, tādēļ ir skaidrs, ka sankcijas neko labu nedod”, uzskata Vešņakovs.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.