Veselības ministrs: Ārkārtējās situācijas pagarināšana ļauj saglabāt šobrīd spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus

Par tālāko vakcinācijas pret Covid-19 norisi Latvijā šobrīd ir pāragri spriest, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Runājot par ārkārtējo situāciju, viņš uzsvēra: “Ārkārtējās situācija ir juridisks rīks, kas ļauj Ministru kabinetam operatīvi rīkoties, kas īpaši būtiski, Latvijā izplatoties Covid-19 omikrona paveidam (izplatās septiņas reizes ātrāk nekā pagaidām dominējošais delta paveids). Tāpat ārkārtējās situācijas pagarināšana ļauj saglabāt šobrīd spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas noteikti ārkārtējās situācijas rīkojumā.”

“Par pāreju no auduma maskām uz medicīniskajām un FFP2 respiratoriem, kas rekomendēts jau iepriekš, konceptuāla vienošanās panākta koalīcijas sadarbības sanāksmē. Tālākie lēmumi jāpieņem operatīvās vadības grupā,” atzina ministrs.

“Balstvakcinācija pastiprina cilvēka imūno atbildi, kas īpaši būtiski, Latvijā izplatoties Covid-19 omikrona paveidam. Tāpēc aicinu cilvēkus, kuriem pienācis laiks balstvakcinēties, to veikt bez kavēšanās. Par tālāko vakcinācijas pret Covid-19 norisi Latvijā šobrīd ir pāragri spriest. Lēmumi kā līdz šim tiks pieņemti saskaņā ar starptautisko un vietējo speciālistu rekomendācijām,” sacīja Pavļuts.

Kā zināms, šodien valdības ārkārtas sēdē lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu. Valstī izsludināto ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt līdz 28. februārim.

Foto: Valsts kanceleja