Ventspilī – augstākā vidējā un jaunpiešķirtā pensija starp republikas pilsētām

Ventspilī vidējā pensija ir par 85 eiro mēnesī lielāka nekā vidēji Latvijā, informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar statistikas datiem Ventspilī izmaksātā vidējā vecuma pensija ir 437 eiro mēnesī.

“Ir, protams, arī Ventspilī tādi, kuriem pensija nesasniedz vidējo līmeni, bet visiem citiem pensionāriem Latvijā ir vēl mazāka pensija nekā Ventspilī,” norādīja Lembergs.

“Ja mēs salīdzinām, piemēram, ar Daugavpili, tad Ventspils pensionārs saņem vidēji mēnesī par 100 eiro lielāku pensiju nekā Daugavpilī (339 eiro), kas ir liela atšķirība,” piemēru minēja Ventspils mērs.

Savukārt vidējā, no jauna piešķirtā pensija Ventspilī ir 540 eiro mēnesī. Attiecībā uz to Lembergs norādīja, ka bažas rada kopējā aina Latvijā. “Ir pārāk mazs pieaugums vidējai jaunpiešķirtajai pensijai valstī pret vidējo piešķirto vecuma pensiju,” piebilda Lembergs.

Gan Liepājā (383 eiro), gan Jelgavā (387 eiro), gan arī Rīgā (442 eiro) vidējā jaunpiešķirtā pensija ir krietni zemāka. Īpaši dramatiska atšķirība esot starp Ventspili un Daugavpili, kur vidējā jaunpiešķirtā pensija sastāda 337 eiro mēnesī jeb gandrīz par 200 eiro mazāk nekā Ventspilī.

Komentējot iemeslu šādai atšķirībai, Lembergs norādīja, ka viss atkarīgs no sociālo nodokļu iemaksām. “Iemaksas no algām citviet ir bijušas divreiz mazākas. Jo jūs maksājat lielāku nodokli, jo jums lielāka pensija. Un pie tam tas veidojas gadu garumā, nevis vienā mirklī,” uzsvēra Lembergs.