Vēlas vismaz trīs nedēļu klusuma periodu

Klusais svētku laiks ir Latvijas izdevība samazināt Covid-19 straujo izplatību, pēc valdības sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc viņa sacītā, veselības aprūpe kopumā ir nonākusi situācijā, ko varētu raksturot kā kara medicīnu: “Slimnīcas ir spiestas aizvien vairāk samazināt pakalpojumu klāstu, lai tās spētu tikt galā ar aizvien pieaugušo Covid-19 pacientu skaitu. [..] Mums ir iespēja izmantot šo svētku klusuma periodu, lai būtiski panāktu saslimstības samazināšanu. Pamats paliek nemainīgs – nepulcēties un samazināt visus mūsu kontaktus.”

“Kāds būs režīms, kontrolējot pulcēšanos, lemsim ceturtdien. Jāsaprot, ka šis ir visas valsts izaicinājums. Tikai kopīgiem spēkiem mēs to varēsim pārvarēt,” sacīja Kariņš.

“Ceturtdien valdība lems par konkrētiem papildu ierobežojumiem cīņā ar Covid-19. Tie stāsies spēkā no pirmdienas, 21. decembra. Ierobežojumi neskars pārvietošanās brīvību. Tie būs balstīti uz VM sagatavotajiem priekšlikumiem un noteikumiem, kurus šodien vērtējām,” turpināja premjers.

“Klusā perioda ierobežojumu laiks būs vismaz trīs nedēļas. Visticamāk, ka par vienu nedēļu pagarināsim ziemas brīvlaiku 1.-6. klašu skolēniem,” sacīja Kariņš.

Tikmēŗ veselības ministre Ilze Viņķele norādīja, ka VM sagatavotajā projektā piedāvājam pārskatīt tirdzniecības ierobežojumu apjomu, neskarot pārtikas, pirmās nepieciešamības preces, skolēnu brīvdienu pagarinājumu un visa veida aktivitātes slēgtās telpās, kas nav kritiski nepieciešamas, piemēram, sports, mēģinājumi.

“Epidemiologu un virusologu ieskatā, mums, par laimi, ir atšķirīga situācija no Lietuvas un pārvietošanās aizliegumi nav piemērojami. Tad, kad Latvija jau piemēroja virkni ierobežojumu, Lietuvā bija vēlēšanu process, kas paralizēja jēgpilnu epidemioloģisko rīcību,” sacīja ministre.

Kā zināms, šonedēļ valdība plāno lemt par jauniem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, tie stāsies spēkā 21. decembrī. Iecere ir vairāk ierobežot tirdzniecību un aktivitātes telpās.

Foto: Valsts kanceleja