Vecāki gandarīti par iespēju saņemt bērnu zobārstniecības pakalpojumus par brīvu

Veselības centrs „Adoria” laipni ver durvis katram bērnam, kuram radušās stomatoloģiskas problēmas, vai ir nepieciešams veikt zobu pārbaudi, turklāt bērniem līdz 18 gadu vecumam zobu aprūpe tiek nodrošināta bez maksas. Vecāki labprāt izmanto šo iespēju, augstu vērtējot zobārstu draudzīgās konsultācijas, zobu higiēnas pakalpojumus un profesionālu zobu labošanu.

Vasara ir laiks, kad bērni un jaunieši izbauda brīvdienas un atpūšas no saspringtā mācību laika, turklāt vecākiem un vecvecākiem šis ir lielisks laiks, lai pārbaudītu bērnu zobu stāvokli. Vecāki atklāj, ka siltais laiks bērnos rada enerģiju un pozitīvismu, kas sniedz vēl lielāku drosmi apmeklēt zobārstu un novērst iespējamās zobu sāpes vai problēmas, kas radušās našķošanās vai zobu nepietiekamas kopšanas dēļ.

“Viens no lielākajiem bērnu vasaras priekiem ir saldējums un dažādi citi našķi, kas, nenoliedzami, atsaucas arī uz bērnu zobu veselību, tādēļ vecāki tiek aicināti laicīgi parūpēties par mazo nebēdņu mutes dobuma veselību. Ar lielu pacietību, profesionalitāti un ar smaidu “Adoria” zobārsti palīdzēs uzlabot bērnu zobu veselību un higiēnu, liekot bērniem aizmirst par iespējamām bailēm. Bērni lielākoties no zobārsta kabineta iznāk smaidīgi un ieinteresēti par notikušo procesu, kā arī zobārsti rūpīgi bērniem izstāsta par pareizu zobu kopšanu un ēdieniem, kas visvairāk bojā viņu zobus, tādēļ mazie ieklausās un vēlās turpmāk kārtīgāk sekot līdzi savu zobu veselībai,” norāda veselības centra “Adoria” zobārste Līga Štagere.

Sākt mutes dobuma kopšanu ieteicams jau ar pirmo piena zobu parādīšanos. Sākumā šo pienākumu uzņemas vecāki, taču bērniņam kļūstot vecākam ir jāsāk paskaidrot, cik svarīgi ir regulāri un pareizi tīrīt zobus. Vajadzības gadījumā ir iespēja vērsties arī pēc palīdzības pie bērna stomatologa. Pieredzējuši ārsti pastāstīs bērnam par pareizu zobu tīrīšanas tehniku saprotami, interesanti un aizraujoši.

Ļoti svarīgs nosacījums veselīgiem zobiem ir pareizs uzturs. Galvenais bērnu un pusaudžu zobu ienaidnieks ir saldie un skābi saturoši gāzētie dzērieni. Nepareizs uzturs kopā ar sliktu mutes dobuma higiēnu neapšaubāmi radīs zobu saslimšanas un izjauks bērna organisma līdzsvaru kopumā.

„Adoria” aicina savlaicīgi pievērsties bērna veselībai un izmantot vasaras brīvlaiku, lai atnāktu uz bezmaksas pārbaudēm, kā arī saņemt konsultācijas no centra zobārstiem.