VAS “Latvijas pasts” meklē iespējas paaugstināt darba samaksu uzņēmuma darbiniekiem

VAS “Latvijas pasts” meklē iespējas paaugstināt darba samaksu uzņēmuma darbiniekiem, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

“[Laika apstākļu dēļ] decembris ir bijis pietiekami izaicinošs, lai tiktu galā ar Ziemassvētku apjomiem. Īpaši reģionālie ceļi ir neiztīrīti vai apledojuši, tāpēc ir iespējami [pasta sūtījumu] kavējumi. Bet darīsim visu, lai šonedēļ maksimāli paspētu visu piegādāt,” sacīja Vilcāns.

Pēc viņa teiktā, Covid sākumā vakanču skaits samazinājās, bet tagad atkal trūkst 2-4 % darbinieku, kā kuru brīdi, šobrīd ir tuvu 2%, situācija ir stabila. “Meklējam iespējas, kā paaugstināt darba samaksu, šobrīd tā ir nepietiekama. Pastnieki vidēji pelna 750 eiro (pirms nodokļiem),” sacīja Vilcāns.

Tāpat viņš atgādināja, ka no nākamā gada pieaugs “Latvijas pasts” sūtījumu tarifi.

“No 1. janvāra būs pieejams jaunais cenu kalkulators mūsu mājaslapā. Piemēram, vēstules nosūtīšanas maksa tiks paaugstināta no 1,20 eiro uz 1,65 eiro, kas ir pietiekami liels cenu kāpums, bet atsevišķiem starptautiskiem izejošiem sūtījumiem pieaugums būs mazāks,” uzsvēra Vilcāns.