Varētu sekot stingrāka pašizolācijas noteikumu kontrole

Iespējamai ierobežojumu pastiprināšanai izšķirošas būs tuvākās dienas, šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Runāt par Covid-19 otro vilni pēc trīs dienu rādītājiem ir pāragri. Vēl viena būtiska lieta, ka šie inficētie lielākoties ir bijuši cilvēki, kas atbraukuši no ārzemēm un to kontaktpersonas,” norādīja Viņķele.

Ministre uzsvēra, ka šobrīd Latvijā Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 15, bet, pēc viņas sacītā, nebūtu arī jāgaida, kad saslimstība pieaug tik tālu.

“Acīmredzot šodienas un vēl īpaši brīvdienu rādītāji būs tie izšķirīgie, vai otrdien un Ministru kabineta sēdi man diemžēl būs jādodas ar striktākiem ierobežojumiem,” uzsvēra ministre.

Patlaban ir redzams, ka inficēšanās notiek cilvēkiem, kuri ir atbraukuši no ārzemēm un rīkojuši balles vai pasākumus. “Tātad uzsvars ir ārzemes un iekštelpas – acīmredzot šis būtu tas virziens, kurā mums būtu jāseko notikumu rašanās cēloņiem un arī uz tiem jāiedarbojas,” sacīja ministre.

Savukārt Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Santa Līviņa intervijā LTV norādīja, ka robežu jautājums ir aktuāls visa Eiropā.

“Arī kaimiņvalstīs pieaug saslimstība. Epidemiologi ir secinājuši, ka ir daudz ievesto gadījumu. Mēs no savas puses noteikti rosināsim diskusijas valdībā par to, ka jābūt stingrākai pašizolācijas noteikumu kontrolei,” pauda Līviņa.

“Ja parādās saslimšanas pazīmes – klepus, temperatūra, kasās kakls – jāzvana savam ģimenes ārstam, nevar iet cilvēkos. 8303 ir tālrunis, pa kuru var pieteikties valsts apmaksātam Covid-19 testam. Un šis būtu arī īstais brīdis sākt izmantot lietotni “Apturi Covid”,” sacīja Līviņa.

Foto: Valsts kanceleja