Valsts prezidents par terašu atvēršanu: Tas bija viens parlamentārs negadījums

Saeimas lēmums par atļauju strādāt kafejnīcu terasēm, ignorējot valdībā lemto, bija parlamentārs negadījums, Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Kā zināms, pagājušā nedēļā, izskatot grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, Saeimas vairākums atbalstīja atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikumu, kas paredz no 7. maija atvērt ēstuvju ārtelpas pakalpojumu sniegšanai apmeklētājiem.

90 Saeimas deputātiem balsojot par Saeima atbalstīja likumu pārejas noteikumu papildināšanu ar jaunu punktu šādā redakcijā, nosakot, ka no 2021. gada 7. maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem atļauts, ievērojot Ministru kabineta noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem, sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās.

Saeimas balsojums par kafejnīcu āru terašu atvēršanu sekoja, neskatoties uz valdības lēmumu līdz 11. maijam nelemt par iespēju atļaut ēst āra terasēs.

“Tas bija viens parlamentāts negadījums. Tā tas nedrīkstētu parlamentārā demokrātijā būt. Ceru, ka tas paliek viens no retajiem gadījumiem. Valdošajai koalīcijai jāstrādā kopā gan valdībā, gan parlamentā,” sacīja Levits.

Viņaprāt, no Saeimas puses tas bijis spontāns balsojums. “Es teiktu, ka tas ir tāds vienreizējs gadījums,” minēja Levits.

“Valdošajai koalīcijai ir jāstrādā kopā gan valdībā, gan parlamentā,” uzsvēra prezidents.

Saeimas lēmumu šodien kritizēja arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, norādot, ka “mēs zinām, ka aiz stūra ir pašvaldību vēlēšanas, daudziem deputātiem ir bažas, kā ies vēlēšanās, tāpēc ir vēlme palielināt savu popularitāti. Tas ir zināmā veidā apjukums, kas sāk iestāties.”

Foto: Valsts kanceleja