Valsts prezidents: Nodokļu politikas reforma ir viena no lielākajām pēdējos 25 gados

Ja nodokļu reforma tiks “nogremdēta”, tad mums no ļoti daudz kā būs jāatsakās, brīdina Valsts prezidents Raimonds Vējonis, vienlaikus paužot pārliecību, ka nodokļu reforma tiks apstiprināta.

Viņš uzsver, ka valdības un tās sociālo partneru izstrādātā nodokļu politikas reforma ir viena no lielākajām pēdējos 25 gados, un tā ir jāvirza uz priekšu.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” Vējonis norāda, ka darbā pie nodokļu reformas vēl ir laiks “pieprecizēt ciparus”, lai no dienas kārtības noņemtu saistībā ar šo reformu izteiktās bažas, tostarp tās, ko ir minējusi Eiropas Komisija (EK).

Vējonis uzsver, ka reformu nedrīkst atlikt un tā ir ļoti nozīmīga reforma, jo ar to sasaistās kaut vai veselības finansēšanas jautājums un vispār Latvijas nākotne.

“Ja būs stabila nodokļu sistēma, tad uzņēmējiem būs labāk plānot savu darbību, investīcijas un tādējādi arī palīdzēt mums budžetā gūt ienākumus, ko mēs pēc tam varētu arī dalīt,” teica prezidents, norādot, ka gadījumā, ja reforma tiks “nogremdēta”, tad mums no ļoti daudz kā būs jāatsakās.

Runājot par veselības aprūpes finansējumu, Vējonis pauž pārliecību, ka lielāku algu saņēmēji neiebilstu, ja viņi maksātu vairāk par veselības aprūpes pakalpojumiem. “Kas vairāk saņem, viņš arī varētu vairāk maksāt,” piebilda prezidents.

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija izstrādātajā Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018. – 2020.gadam projektā piedāvā pārnest slogu no darbaspēka uz kapitāla nodokļiem.

Iecerēts IIN likmi samazināt līdz 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā noteikt IIN likmi 23% apmērā. Savukārt kapitāla nodokļos paredz noteikt IIN likmi 20%, bet 0% likmi reinvestētajai peļņai. Tāpat plānots atteikties no atbrīvojumiem, kas tiks kompensēti ar darba spēka nodokļu samazinājumu. Ministrija piedāvā arī daudzus citas izmaiņas.

Foto: Saeimas kanceleja