Valsts prezidents: Latvija novērtē ciešās attiecības ar Apvienoto Karalisti

Latvija augsti novērtē ļoti draudzīgās un ciešās attiecības ar Apvienoto Karalisti. Mēs ceram, ka Brexit šīs attiecības nemainīs un abu valstu sadarbība turpinās nostiprināties. To šodien uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, akreditējot jauno Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kītu Šenonu (Keith Shannon).

Īpaši Latvija ir ieinteresēta padziļināt sadarbību ārējā un drošības politikā, ekonomikā un tirdzniecībā, kā arī izglītībā un kultūrā, teica Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis arī apliecināja, ka pašreizējo globālo izaicinājumu laikā Baltijas reģionam un Latvijai ļoti svarīga ir sadarbība ar Apvienoto Karalisti drošības un aizsardzības jomā, gan ieviešot dzīvē NATO 2016. gada Varšavas samita lēmumus (Apvienotā Karaliste pilda ietvarnācijas funkcijas NATO pastiprinātās klātbūtnes ietvaros Igaunijā), gan NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā un Baltijas Mediju izcilības centra ietvaros, NATO spēku integrācijas vienībā un citos formātos.

Īpaša loma Latvijas un Apvienotās Karalistes sadarbībai izglītības nozarē ir bijusi Lielbritānijas padomei Latvijā, ar kuras atbalstu daudzu gadu garumā praktiski visos Latvijas novados un augstskolās rīkoti dažādi kursi, semināri, konferences, skolotāju apmācības; Latvijas studentiem ir iespēja arī saņemt padomes stipendijas studijām labākajās Lielbritānijas augstskolās, akcentēja Valsts prezidents.

Valsts prezidents uzaicināja vēstnieku piedalīties un iesaistīties arī gaidāmajās Latvijas valsts simtgades svinībās, kas Latvijai būs lieliska iespēja popularizēt mūsu valsts bagāto kultūras mantojumu un rast jaunas attīstības iespējas. Ar plašu dažādu nozaru notikumu klāstu Latvijas simtgade tiks atzīmēta arī Apvienotajā Karalistē.

Sarunas laikā Valsts prezidents arī izteica līdzjūtību Lielbritānijas iedzīvotājiem, cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar pēdējiem teroristu uzbrukumiem Mančesterā un Londonā.

Foto: Prezidenta kanceleja