Valdība šodien lems par to, vai atļaut darbu atsākt maziem veikaliem

Šodien, 25. februārī, valdības sēdē tiks pieņemts galīgais lēmums par to, vai atļaut no jauna atvērt veikalus, kuru kopējā platība ir 300 kvadrātmetri.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs Ministra kabineta un Krīzes vadības kopsēdē rosinājis paplašināt šobrīd noteikto pāreju tirdzniecības vietu atvēršanai, piedāvājot drošas tirdzniecības modeli attiecināt uz visām tirdzniecības vietām un pilnībā atteikties no preču sarakstiem.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Vitenbergs norādīja, ka ir pienācis brīdis spert nākamo soli, lai nodrošinātu vienādus apstākļus visiem komersantiem.

“Mēs nerunājam par ierobežojumu mīkstināšanu, komersanti ir izturējušies atbildīgi pret jaunajām prasībām, gribam iet uz to, ka šādu modeli varētu ieviest visā [tirdzniecības] nozarē, lai strādā visi komersanti vienādos apstākļos. Mums ir jāiet nākamais solis,” norādīja Vitenbergs.

Ministrs uzskata, ka ļaujot strādāt visām tirdzniecības vietām, tiks panākta labāka klientu plūsmas sadalīšana un distancēšanās normu ievērošana, kā arī tas mazinās reģionālo nevienlīdzību un konkurences priekšrocības atsevišķiem komersantiem.

“Mūsuprāt, ir jāskatās arī ekonomikas plakne. Būtu bezatbildīgi Ministru kabinetam nerunāt par to, kādas sekas ekonomikā var radīt tas, ka tiek ierobežota tāda liela tautsaimniecības nozare kā mazumtirdzniecība,” uzsvēra ministrs.

“Mēs no ministrijas esam sagatavojuši papildu instrumentus uzņēmumu atbalstam. Ar esošajiem atbalsta rīkiem uzņēmēji var izdzīvot mēnesi, divus, ilgākam periodam nepieciešams papildu atbalsts,” pauda Vitenbergs.

Atgādinām, ka š.g. 4. februārī valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādāto drošas tirdzniecības modeli un no š.g. 8. februāra ar Ministra kabineta lēmumu tika uzsākta pakāpeniska pāreju uz to, nosakot, ka ik pēc trīs nedēļām tiks pārskatīts un paplašināts klātienē pieejamo preču klāsts.

Šobrīd klātienē visu preču sortimentu var piedāvāt veikali, kur vairāk kā 70% veido pārtikas vai higiēnas preces, kā arī grāmatnīcas. Klātienes tirdzniecība pilnā apmērā notiek arī aptiekās, tai skaitā veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās. Pārējās tirdzniecības vietas klātienē nedrīkst strādāt jau kopš pagājušā gada 19. decembra.