Vakcinēšanā pret Covid-19 varētu iesaistīt arī veterinārārstus un zobārstus

Lai Latvijā spētu īstenot sabiedrības masveida vakcinēšanu pret Covid-19, procesā tiks iesaistīti pilnīgi visi, kas var piedalīties, tostarp privātās iestādes, trešdien intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāmā” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Valsts sertificētu un kvalificētu cilvēku mums ir daudz, un viņus visus ir jāiesaista šajā vakcinēšanas procesā. Tiks iesaistīti pilnīgi visi, kas varētu piedalīties. Ir daudz cilvēku, kuri ir kvalificēti un prot potēt, toskait veterinārārsti, zobārsti un citi,” sacīja Kariņš.

“Es domāju, ka mums ir jauns un kompetents veselības ministrs. Viņa redzējums, manuprāt, ir pareizs. [..] Pirmā darba diena [vakcinācijas pret Covid-19 vadības biroja] vadošajām personām varētu būt jau šīs nedēļas beigās,” pauda Kariņš.

Savukārt runājot par saslimušajiem sociālās aprūpes namos, Kariņš stāstīja, ka labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) jau kādu laiku cīnās, lai centros tiktu izmantoti eksprestesti jeb siekalu testi Covid-19 noteikšanai. Eksperti pret to iebilduši, jo šie testi nav tik precīzi: “Valdībā bija cīņa par to, vairāki eksperti ilgstoši ir pretojušies, bet valdībā izlēmām, ka pietiek vilcināties, ja mums nekā cita nav, tad tas ir jādara.”

Tāpat viņš pieļāva, ka ministrus pret Covid-19 vajadzētu vakcinēt pēc iespējas ātrāk, jo valdības lemtspēja ir nozīmīga:”MK tiekas vismaz divas reizes nedēļā, man ir svarīgi, lai ministrs neiziet no ierindas, mēs to nevaram atļauties. Šiem cilvēkiem ir palielināta atbildība. Bet šobrīd galvenais, lai ārsti un mediķi ir vakcinēti un iegūst imunitāti.”

Foto: Valsts kanceleja