Vairāki vietējo olu ražotāji uzsāks sadarbošanos, lai sekmētu olu ražošanu un pārdošanu

Konkurences padome (KP) ir apstiprinājusi vietējo olu ražotāju uzņēmumu, kuru starpā ir AS “Balticovo”, ZS “Vētras” un SIA “Straupes Ligzda”, sadarbošanos.

Vienošanas starp olu ražotāju uzņēmumiem paredz sekojošu darbības ķēdi –  AS “Balticovo” izaudzēs un tālāk pārdos dējējvistu jaunputnus un dējējvistu barību jaunajiem sadarbības partneriem – ZS “Vētras” un SIA “Straupes Ligzda”, kuras uzņēmums pārdos tālākai izplatīšanai Latvijas, Centrāleiropas un Austrumeiropas tirgos.

AS “Balticovo” uzdevumā būs parūpēties arī par šo putnu veterināro aprūpi, olu šķirošanu, apstrādi un izplatīšanu tirgū.

Tiek izteiktas cerības, ka sadarbības rezultātā palielināsies iesaistīto uzņēmumu konkurētspēja un tiks sekmēta gan preču ražošana, gan izplatīšana.

Vienošanas gan neierobežo ZS “Vētras” un SIA “Straupes Ligzda” iespējas rīkoties ar savu produkciju un pārdod to arī citiem uzņēmējiem, paplašinot pieejamo piedāvājumu, kā arī palielinot konkurenci uzņēmumu starpā.

Sadarbībā iesaistītie uzņēmumi norāda, ka vienošanas mērķis ir nodrošināt jaunu ražošanas spēju ieviešanu, paplašināt preču sortimentu, kā arī veicināt vistu olu pārdošanu iespējami plašākam patērētāju lokam.