Vairākām ES valstīm būs jāatmaksā neatbilstoši iztērēta nauda, arī Latvijai

Vairākām ES valstīm būs jāatmaksā neatbilstoši iztērēta nauda, arī Latvijai

Vairākām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai nāksies atmaksāt no ES lauksaimniecības politikas fondiem piešķirtos neatbilstoši iztērētos līdzekļus – kopumā 180 miljonu eiro (126,5 miljonu latu) apmērā, otrdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).

Līdzekļi tiks atprasīti no Beļģijas, Dānijas, Vācijas, Īrijas, Grieķijas, Spānijas, Francijas, Itālijas, Latvijas, Luksemburgas, Ungārijas, Polijas, Slovēnijas, Somijas- un Lielbritānijas.
EK norāda, ka dalībvalstis jau ir atmaksājušas daļu no šīs summas, tāpēc tām būs jāatmaksā vēl 169 miljoni eiro (118,8 miljoni latu).
Šī summa jāatmaksā ES budžetā tādēļ, ka netika ievēroti ES noteikumi vai arī tika īstenotas neatbilstošas lauksaimniecības izdevumu kontroles procedūras.
Dalībvalstis ir atbildīgas par maksājumu veikšanu un izdevumu pārbaudīšanu saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku, un EK ir jānodrošina, ka dalībvalstis šos līdzekļus izlieto pareizi.
Vislielākā summa jāatmaksā Lielbritānijai – 40,4 miljoni eiro un 18,6 miljoni eiro  par trūkumiem maksājumtiesību piešķiršanā.