Vai Grieķiju gaida vēl viena smaga krīze?

Grieķijai izmisīgi nepieciešami 4 miljardu eiro vērta palīdzība no kreditoriem, bet vienlaikus valsts atsakās veikt jebkādus turpmākus ierobežojumus attiecībā uz valdības izdevumiem.

Grieķijas kreditori ir piekrituši “nospiest” valsti ar papildus taupības pasākumiem gadījumā, ja tai trūkst budžets paredzētajiem mērķiem. Grieķijas valdība gan pretojas kreditoru spiedienam turpmāk veikt nepopulāras ekonomikas reformas, tostarp izmaiņas pensiju un nodokļu jomā, kas tika panāktas saskaņā ar vienošanos.

Eksperti pauž, ka valstij varētu pietrūkt naudas jau maija vidū. Bez naudas Grieķija nevarēs veikt izšķirošās parādu atmaksas Eiropas Centrālajai bankai un Starptautiskajam Valūtas fondam jūnijā un jūlijā.

Premjerministrs Aleksis Ciprs gan gaida, ka Eiropas līderi piekritīs milzīgo parādu norakstīt, lai ļautu valsts ekonomikas telpai atgūties. Kreditoru puses pārstāvji gan brīdina, ka sarunas par parādu atvieglojumu starp fondu un Berlīni sāksies tikai tad, kad Grieķija būs izturējusi pilnu komplektu fiskālo pasākumu likumu.

Jau vēstīts, ka atkārtoti ievēlētais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs augustā panāca vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem par aizdevumu uz trīs gadiem 86 miljardu eiro apmērā, kuru saņems apmaiņā pret ekonomiskām reformām.

Saskaņā ar trīs gadu aizdevumu programmu, Grieķijai ir jāīsteno virkne mērķu un reformu, lai iegūtu aizdevumu.

Foto:natalysaga
/https://pixabay.com/en/users/natalysaga-1500209//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/