Uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs” jau ilgstoši “iet kā pa viļņiem”

Liepājas metālapstrādes uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs” jau ilgstoši “iet kā pa viļņiem”, norādīja Liepājas mērs Uldis Sesks.

Trešdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Liepājas mērs norādīja, ka “KVV Liepājas metalurgs” uz trīs nedēļām – līdz 10.janvārim pārtrauks ražošanu.

“Uz doto brīdi uzņēmums strādā, līdz šīs nedēļas beigām uzņēmumam pietiek izejvielu,” norādīja Sesks, piebilstot, ka nākošajā nedēļā ir tāds pārtraukuma remonts un brīvdienas. Liepājas mērs uzsver, ka uzņēmums ir nācis ar solījumu, ka no 10.janvāra viņi atsāks darbu.

Vienlaikus viņš atzīmē, ka pašreizējo situāciju ietekmē arī tendences globālajā tirgū metalurģijā, kas pašreiz nav labvēlīgas.

“Cenas ir nokritušas tik zemu, ka ar tādu izmaksu struktūru Latvijā saražot produkciju un vēl aizvest un pārdot uz tirgiem ir teju neiespējami. Jo energoresursu cenas mums ir par augstu. Valdībai šis jautājums ir jārisina,” norādīja Sesks.

Vienlaikus viņš norāda, ka cer, ka uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs” nenāksies atlaist vairāk darbinieku.

Jau vēstīts, ka “KVV Liepājas metalurgs” šogad līdz decembra pirmajai pusei strādājis ar aptuveni 73 miljonu eiro apgrozījumu. Gadu plāno noslēgt ar ievērojamiem zaudējumiem.

Kā zināms, tiesības slēgt darījumu par uzņēmuma pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums “KVV Group”.