Uzņēmēju iecienītāko luksusauto saraksts; apetīte aug līdz ar iespējām

Biznesa žurnāls «Kapitāls» augusta numurā publicējis Latvijas uzņēmēju iecienītāko luksusauto sarakstu, raksta portāls “Apollo”.

Kā norāda žurnāla pārstāvji, treknajos gados uzņēmēju apetīte uz luksusauto auga gadu pēc gada, līdz sasniedza diezgan iespaidīgu līmeni. Rekords bija 430 jaunas vai gandrīz jaunas gada laikā uz juridisko personu vārda reģistrētas automašīnas «BMW X5» vairāk nekā divarpus miljonu latu kopvērtībā, kam sekoja 148 «Audi Q7», 122 «Porsche Cayenne» un 81 «Mercedes Benz S500».

Krīzes gados šie skaitļi samazinājās pat padsmitrkārt, savukārt 2011. un 2012.gads aizvien uzskatāmāk rādīja, ka apetīte sāk atgriezties reizē ar iespējām. Jo neparastāks ir izrādījies pagājušais gads, rāda jaunais «Kapitāla» Latvijas uzņēmēju iecienītāko luksusauto TOP 45: pat pieprasītāko modeļu vidū ir bijuši gan strauji kāpumi, gan tikpat vērienīgi kritumi.

Pagājušajā gadā būtiski mazāk pirkti pat tādi nemainīgie uzņēmēju pieprasītāko auto TOP 45 līderi kā «BMW X6» (pērn – 51, pirms gada – 68) un «BMW X5» (pērn – 47, pirms gada – 57). Turklāt būtisks kritums piemeklējis arī pārējos trīs iepriekšējā saraksta pirmā piecnieka modeļus – «Porsche Cayenne Diesel» (28 pret 46 gadu iepriekš), «Land Rover Range Rover Evoque» (22 pret 45) un «Mercedes Benz CLS 350» (11 pret 20).

Taču ir bijuši arī ieguvēji – dubultojies par muižu uz riteņiem sauktā «Land Rover Range Rover» pieprasījums uzņēmēju vidū (36 pret 18 gadu iepriekš), šim auto kļūstot par pagājušā gada ceturto pieprasītāko luksusauto juridisko personu vidū. Audzis arī pieprasījums pēc «Audi Q7» (36 pret 16), «Mercedes Benz GL 350» (30 pret 11) un īpaši – pēc jaunā «Jaguar XF» (jau 10 iegādāti auto).

Pilns Latvijas uzņēmēju iecienītāko luksusauto TOP 45, kā arī ekskluzīvāko pērn Latvijā reģistrēto automašīnu TOP 10, ko speciāli «Kapitālam» veidojuši pazīstamie publicisti Lato Lapsa un Kristīne Jančevska, lasāms tikko iznākušajā augusta numurā.