Ukraina ir lielākā Krievijas alus un gaļas produktu importētāja

Neskatoties uz aizliegumu importēt Krievijas produktus, Ukraina pērn ir kļuvusi par lielāko alus un gaļas produktu importētāju.

Kā liecina laikraksta “Vedomosti” rīcībā esošie dati, 2016. gadā alus piegādes no Krievijas uz Ukrainu pieauga par 1,5 reizēm. Gaļu un to produktus Ukraina veselu gadu neiepirka, taču pagājušā gadā tika piegādātas 46 893 tonnas šī produkta. Ukraina pērn importēja gandrīz 30% no kopējā Krievijas alus un gaļas piedāvājumu, tādējādi kļūstot par līderi šajā jomā.

Jau vēstīts, ka gadu mijā Ukrainas Ministru kabinets pagarināja Krievijas pārtikas aizliegumu līdz 2017.gada beigām.

Atsaucoties uz Ukrainas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministra vietnieces Natālijas Nikoļskas paziņojumu, Krievijas aizliegtas pārtikas saraksts iever sīpolus, zaļo teju, konservētas zivis, kaviāru, balto šokolādi, želejas konfektes un līdzīgus saldumus, konditorejas preces, ieskaitot augļu pastas un šokolādes, kukurūzu pārslas, graudaugus, cepumus, kakao produktus, sojas mērci, kečupu un citas tomātu mērces, tāpat pārtikas embargo attiecas uz kausēto sieru, kafiju, tēju, pārtikas maisījumiem, konditorejas izstrādājumiem, maizi, bērnu pārtiku, pastu, mērcēm, garšvielām, alkoholiskajiem dzērieniem u.c.

Tāpat pieņemts lēmums apturēt brīvās tirdzniecības zonu līgumu, kas, kā norāda Ekonomikas attīstības ministrija, ir daļa no reakcijas uz Krievijas ekonomisko agresiju pret Ukrainu.

Foto:Pexels/https://pixabay.com/en/users/Pexels-2286921//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/