Trīs soļi, kas tiešām palīdzēs sākt dzīvot taupīgi

Daudziem cilvēkiem nesanāk dzīvot taupīgi pat tad, ja viņi plāno savu budžetu un meklē veidus, kā samazināt savus izdevumus. Viņi to it kā ļoti vēlas, bet tajā pašā laikā turpina dzīvot izšķērdīgi un ātri vien atmet ar roku visiem taupības plāniem. Viņi aizlāpa robus personīgajā budžetā, ņemot kredītus internetā jeb onlain sesxebi, tādējādi situāciju vēl vairāk pasliktinot. Ja šis apraksts atbilst arī jūsu situācijai, sekojiet trīs soļiem, kas palīdzēs jums beidzot izmainīt savus finanšu ieradumus.

Vispirms ir jāmaina domāšanas veids un uztvere par naudu. Ir jāsaprot, kāpēc tieši nekas no iepriekš mēģinātā nav sanācis. Tam noteikti ir kāds dziļāks izskaidrojums. Bieži vien cilvēki izvēlas nodoties sevis žēlošanai, jo nevar atļauties dzīvot pārtikušu dzīvi. Viņi vaino visus citus – darba devēju, kas maksā pārāk maz, valdību, kas uzliek lielus nodokļus, mazu neapliekamo minimumu un minimālo algu, tirgotājus, kas nemitīgi paaugstina cenas, un pārējos, kas neļauj ietaupīt naudu. Tieši šāds domu gājiens iedzen cilvēkus parādos un neļauj sākt dzīvot finansiāli pārtikušu dzīvi. Ir jāsaprot, ka savu finansiālo situāciju nosakām mēs paši. Ja pietrūkst naudas, ir jāmeklē veidi, kā pašam vairāk nopelnīt un mazāk tērēt. Kad to sapratīsit, beigsit domāt par to, cik viss ir slikti un cik nespējami ir iegūt finansiālo labklājību. Tā vietā varēsit rīkoties un sākt taupīt. Mainīt savu domāšanas veidu iespējams, aprunājoties ar kādu finansiāli veiksmīgu cilvēku. Visticamāk, viņa ideoloģija būs krietni atšķirīga no jūsējās.

Nākamais solis ir atrast veidu, kā nodarbināt sevi brīvajā laikā. Jūs droši vien domājat, kāpēc tas ir vajadzīgs un kā tas palīdzēs taupīt naudu? Tiešā veidā tas patiešām nekādu labumu nedos, bet tas ir nepieciešams, lai jūs netērētu savu brīvo laiku, staigājot pa veikaliem, restorāniem, kinoteātriem, SPA saloniem, bāriem u.tml. Tieši pārlieku daudz brīvā laika pamudina doties tērēt naudu. Vai esat pamanījuši, ka brīvdienās vienmēr sanāk iztērēt krietni vairāk naudas nekā darba dienās? Tas ir tāpēc, ka esot darbā nav iespējas lieki izšķērdēt naudu. Atrodiet sev kādu hobiju, kas nesaistās ar lielām izmaksām. Piemēram, nodarbojieties ar kādu sporta veidu vai ejiet pārgājienos. Tas ne vien palīdzēs atrisināt finansiālās problēmas, bet arī uzlabos jūsu veselību.

Visbeidzot – atrodiet jaunus draugus. Tas noteikti izklausās skarbi un pat nepieņemami, jo atteikties no saviem draugiem nav viegls lēmums, bet diemžēl nereti tieši apkārtējie, tuvie cilvēki ir tie, kas liek tērēties. Ja turpināsit pavadīt laiku kopā ar viņiem, visticamāk, turpināsit dzīvot pēc viņu standartiem. Ja vien arī jūsu draugi nav nolēmuši mainīt savu finansiālo situāciju un attiekties no izšķērdības, jums vajadzētu steidzami nomainīt cilvēku loku, ar kuriem jūs socializējaties. Tas noteikti nebūs viegli, bet jums ir jāizvēlas, kas ir svarīgāk – turpināt tikties ar draugiem, vai tomēr panākt finansiālo labklājību un stabilitāti savā dzīvē.

Ja to visu sapratīsit un paveiksit, pārējais notiks pats no sevis. Taupības režīma ievērošana kļūs pašsaprotama. Ņemt kredītus jūs vairs nevēlēsities, jo sapratīsit, kādu ļaunumu budžetam tie nodara pat tad, ja tie ir bezprocentu kredīti jeb unprocento sesxebi. Jūs vairs nedosieties lieki tērēt savu naudu, jo jums būs labākas nodarbes, kurām nodoties. Jūsu finansiālā situācija sāks strauji uzlaboties, un līdz ar to arī jūsu kopējā dzīves kvalitāte ievērojami uzlabosies.