Tirgotāji paziņo, ka pieļauta «liela kļūda» eiro ieviešanas laikā

Katru dienu arvien vairāk un vairāk tiek izjusta lielākā kļūda eiro ieviešanā, ko pieļāvusi Latvijas Banka (LB) un Latvijas valdība. Tas ir nepareizi saplānotais sīknaudas daudzums, kas pārpludinājis veikalu kases un pircēju makus, raksta Apollo.lv.

Ja šī LB kļūda vēl nav nekas traks, tad to papildina komercbanku augstie tarifi par sīknaudas iemaksāšanu kontā, uzsvēris Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

LTA pirms nepilna gada piedāvāja LB līdzdarboties eiro ieviešanas plānošanā. Banka atteicās no līdzdalības. Līdzīgi rīkojās arī Latvijas valdība, kad LTA pirms pusgada vērsusies pie tās pārrunāt komercbanku līdzdalību eiro ieviešanas procesā. Komercbankām tika lūgts neņemt komisijas maksu par monētu ieskaitīšanu kontā, taču, tas netika izdarīts.

Tagad ir redzamas šīs kļūdas sekas. LTA atkārtoti aicina nu jau jauno valdību – novērst eiro ieviešanas kļūdu un neērtības gan iedzīvotājiem, gan tirgotājiem.

LB augstprātību ilgāku laiku apstiprina tās pārāk lielie tēriņi un vājā sadarbība ar nevalstisko sektoru, norāda LTA prezidents. Pagājušajā gadā LTA tika atteikta palīdzība, kad tika lūgts atbalstīt tirgotāju informētību un sagatavotību eiro ieviešanā sniedzot tehnisku atbalstu 1350,36 latu (1921,39 eiro) apmērā.

«Izrādās, ka LB šī nauda bija vajadzīga cepamās pannas iegādei par 2538 eiro. Darbinieku algām banka pagājušajā gadā tērēja 18 miljonus eiro. Salīdzinot ar Igauniju – bankā strādā uz pusi mazāk darbinieku un Igaunijas banka algām tērējusi tikai 7,8 miljonus eiro,» uzsver Danusēvičs.