Tiesībsargs: Cilvēkiem ir tiesības attiekties no vakcinācijas, bet tad ir jārēķinās ar zināmiem ierobežojumiem

Tiesiskā valstī nedrīkst pieļaut situāciju, kurā sabiedrība cieš no amatpersonu nespējas izpildīt pienākumus, bet atbildīgie netiek meklēti, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra tiesībsargs Juris Jansons.

Runājot par lēno vakcināciju, Jansons uzsvēra: “Pilnīgi noteikti atbildīgie ir jāmeklē. Tas tiesiskā valstī ir nepieņemami. Ja ir nodarīts pāridarījums sabiedrībai, amatpersonas nav bijušas uzdevumu augstumos, manuprāt, atbildīgie būtu jāmeklē.”

Viņiem būtu jāsaņem arī sods, kas ir justīcijas jautājums. “Teikt, ka vienkārši tā sanāca, nedrīkst,” uzsvēra tiesībsargs.

Viņš novērtēja bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles atvainošanos par kļūdu, sakot, ka politiski tas ir pieņemami. Vienlaikus tiesībsargs uzsvēra, ka lēmumus izstrādā ierēdņi un tos pieņem valdība.

“Attiecībā par izglītības nodrošināšanu un izglītības pieejamību – tur ir ļoti daudz izaicinājumu un problemātikas. Joprojām saņemam signālus, ka ģimenes nespēj pienācīgi nodrošināt attālināto mācību procesu,” norādīja Jansons.

Viņš uzsvēra, ka sūdzību vai jautājumu skaits ir palielinājies divas trīs reizes, ja salīdzinām pret, tā teikt, mierīgiem laikiem: “Mēs gandrīz katru dienu mājaslapā, sociālajos tīklos ievietojam atbildes uz šiem jautājumiem. Tur ir ļoti plašs jautājumu spektrs.”

Viens no aktuālajiem jautājumiem ir, vai cilvēkiem vakcinācija ir obligāta. “Cilvēkiem ir tiesības attiekties no vakcinācijas, bet tad ir jārēķinās ar zināmiem ierobežojumiem, taču nevarētu būt risks pazaudēt darbu,” piebilda Jansons.

Foto: Valsts kanceleja