Tiek samazināts sezonālā darba ienākuma nodoklis

Mēģinot palielināt legāli sezonālajos darbos nodarbināto cilvēku skaitu, Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā ”Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Jaunie grozījumi paredz izmaiņas sezonālā darba ņēmējiem, kuri ir nodarbināti laika posmā no 1. aprīļa līdz 30. novembrim ne vairāk kā 65 dienas.

Šādā darbā nopelnītie ienākumi tiks aplikti ar 15% lielu ienākuma nodokli iepriekšējo 24% vietā. Turklāt grozījumi arī paredz dažādu nodokļos nomaksātās naudas pielietojumu atkarībā no nopelnītā apjoma. Ja cilvēks sezonālajā darbā nopelnīs līdz 70 eiro, nodokļa summa tiks iemaksāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales kontā. Savukārt gadījumos, ja nopelnītais atalgojums ir vairāk kā 70 eiro, 90% no nodoklī nomaksātās summas tiks pārvirzīta uz sociālās apdrošināšanas speciālo budžetu.

Deputāti cer, ka šāds nodokļu atvieglojums sezonālajiem darbiem mudinās vairāk cilvēku stāties legālās darba attiecībās. Pēc pašreizējiem datiem, legāli lauksaimniecības sezonālajos darbos tiek nodarbināti tikai aptuveni 200 cilvēku, bet Zemkopības ministrija rēķina, ka patiesais šādi nodarbināto skaits varētu būt līdz 38 000 cilvēku.

Šis likumprojekts tika pieņemts kā steidzams, jo lauksaimniecības darbu aktīvā sezona sākas jau pavisam drīz.

BNA Latvia