Tiek prognozēts tarifu pieaugums mobilo pakalpojumu operatoriem

Kā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» paziņoja Latvijas Telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors Jānis Lelis, tad tarifu pieaugums prognozējams arī citiem mobilo pakalpojumu operatoriem,  ne tikai «Tele2», kā tas tika ziņots iepriekš.

Kā Lelis norāda, tad tarifu pieaugums gaidāms arī citiem mobilo sakaru operatoriem, un tas izlīdzinās situāciju. Pagaidām nav skaidrs, cik tieši liels būs šis pieaugums, tas būs atkarīgs no to biznesa plāniem.

Patlaban situācija mobilo sakaru nozarē nav tā pati labākā, jo pēdējos piecus gadus vērojams apgrozījuma kritums. Kā norāda Latvijas Telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors, tad tagad, kad klīst runas par nodokļu paaugstinājumu, arī elektrības cena un izdevumi pieaug, it īpaši tas skar tehnoloģiju ieviešanas procesu.

Pirmās ziņas par tarifu pieaugumu izskanēja saistībā ar  mobilo sakaru operatoru «Tele2» , kas no 1.jūlija veiks fiksēto tarifu pakalpojumu cenu paaugstināšanu 5,45% līdz 16,9% apmērā.

Salīdzinot esošos tarifus ar plānotajiem tuvākajā nākotnē tarifu plāns «Nr.3» sadārdzināsies par 16,9%, «Nr.5» – par 12,37%, bet «Zelts» – par 5,45%. Kā liecina kompānijas priekšsēdētāja Valda Vancoviča parakstīts paziņojums , tad klientiem ir dota iespēja atkāpties no līguma bez sodanaudas līdz grozījumu spēkā stāšanās dienai, iesniedzot rakstisku iesniegumu.

BNA Latvia